Kadry skoczków zatwierdzone przez Zarząd PZN

kadry skoczków - Oslo 2018

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził kadry skoczków na najbliższy sezon. Na wczorajszym spotkaniu poznaliśmy również nowości, wprowadzone do sztabów przez Stefana Horngachera.

Niezmiennie, kadry skoczków podzielone zostały na trzy sekcje: A, B oraz młodzieżową. W najbliższym sezonie, najlepszych zawodników poprowadzi Stefan Horngacher. Zapleczem pokieruje Maciej Maciusiak, a za najmłodszych zawodników odpowiadać będzie Wojciech Topór. Najlepszą szóstkę, podobnie jak w sezonie 2016/2017 stanowić będą: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła, Maciej Kot oraz Jakub Wolny. Wraz z Maciejem Maciusiakiem, do kadry B dołączą: Paweł WąsekTomasz Pilch oraz Bartosz Czyż. Ponadto, pozostaną w niej Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Przemysław Kantyka.

Jak informuje portal sport.pl, Stefan Horngacher, podpisując nową umowę, zastrzegł, że sztab trenerski liczyć będzie 7 osób. Dodatkowe miejsca zajmą informatyk, który odpowiedzialny będzie za wdrażanie nowości. Kadry skoczków powiększą się również o osobę odpowiedzialną za kontakt z mediami.

Jak przyznał w wywiadzie Apoloniusz Tajner, środki pieniężne potrzebne na zrealizowanie pomysłów Stefana Horngachera zostały zabezpieczone. Szkoleniowiec domagał się m.in. poprawy sytuacji ekipy Macieja Maciusiaka. Od tego sezonu, wszystkie kadry skoczków, prowadzone będą jednym systemem szkoleniowym. Ma to polepszyć pozycję polskiego zaplecza.

Kolejne ustalenia Zarządu PZN. Bachleda trenerem polskich skoczkiń