Kadry USA w skokach narciarskich na sezon 2019/2020

USA

Reprezentacja USA ogłosiła kadry szkoleniowe na sezon 2019/2020. W kadrze A mężczyzn znalazł się jedynie Kevin Bickner. Powrót po kontuzjach do reprezentacji kraju zanotowała Sarah Hendrickson. 

21 sportowców znalazło się w kadrach USA w skokach narciarskich. W strukturach podlegających kontroli USA Nordic znajdować się będzie 11 kobiet i 10 mężczyzn. Skoczków i skoczkinie podzielono na trzy kadry seniorskie (A, B, C) oraz jedną kadrę juniorską.

W kadrach A znaleźli się Kevin Bickner oraz Nita Englund. Są to sportowcy, którzy kilkukrotnie zdobywali punkty Pucharu Świata. W poprzednim sezonie rywalizowali również z powodzeniem na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym w Seefeld.

Aż sześcioro zawodników i zawodniczek awansowało z kadr juniorskich do seniorów. Są to: Decker Dean, Andrew Urlaub, Patrick Gasienica, Anna Hoffmann, Paige Jones oraz Tess Arnone. – To ogromny sukces i doskonałe potwierdzenie naszego planu rozwojowego –powiedział o awansie swoich podopiecznych Bill Demong, dyrektor wykonawczy USA Nordic.

Pełne kadry USA w skokach narciarskich na sezon 2019/2020:

Mężczyźni:

Kadra A:

Kevin Bickner

Kadra B:

Casey Larson

Kadra C:

Decker Dean, Andrew Urlaub, Patrick Gasienica

Kadra Juniorska:

Greyson Scharffs, Canden Wilkinson, Erik Belshaw, Hunter Gibson, Landon Lee

Kobiety:

Kadra A:

Nita Englund

Kadra B:

Sarah Hendrickson, Nina Lussi

Kadra C:

Logan Sankey, Anna Hoffmann, Paige Jones, Samantha Macuga, Annika Belshaw

Kadra Juniorska:

Jillian Highfill, Rachael Haerter, Cara Larson

fot. Nina Lussi || fot. Anna Nagel, SkiJumper.pl