Kamil Stoch: “Każdy dał z siebie wszystko. Drugie miejsce jest super”

Polacy - PŚ Zakopane 2021 / Kamil Stoch

Polacy zajęli w sobotnim konkursie drużynowym drugą lokatę. Po siódmym skoku wyprzedzili ich Austriacy, którzy dowieźli prowadzenie do końca zawodów. Co po konkursie powiedzieli Kamil Stoch i spółka?

Drużynowe zmagania w Zakopanem skomentował m.in. trener Michal Doležal. – Zawodnicy oddali osiem bardzo dobrych skoków. Z drugiego miejsca trzeba się cieszyć. Andrzej już w piątek pokazywał, że dobrze tutaj skacze, ale w sobotę, niestety, w drugim skoku przeszkodziły mu warunki. Podobnie było z Kamilem – powiedział szkoleniowiec.

Zadowolenia z wyniku nie kryje także Kamil Stoch. – Niedosyt zawsze będzie, gdyż na półmetku było świetnie, ale przy tak trudnych warunkach mogło się to skończyć gorzej. Każdy dał z siebie wszystko i drugie miejsce jest super. Czułem, że drugi skok był bardzo spóźniony i musiałem walczyć w powietrzu, ale pozytywnie oceniam dzisiejsze zawody – przyznał Kamil Stoch.

Zmagania ocenił także czwarty z Polaków, Dawid Kubacki. – Miałem trochę szczęścia. Skok w pierwszej serii nie był idealny, mimo że warunki nie były najgorsze. Jeszcze nie sprawdzałem, jakie miałem w drugiej rundzie, ale skok był dużo lepszy. Cieszy mnie to, że moje próby były lepsze, niż w piątek oraz to, że wywalczyliśmy drugie miejsce, co da nam sporo energii na niedzielę – powiedział Dawid Kubacki.

Skoki biało-czerwonych ocenił także Piotr Żyła, który niedzielne zmagania obejrzy jako widz. – Każdy z nas walczył najlepiej jak potrafi, wywalczyliśmy drugie miejsce i jest pięknie. Na podium zawsze się super stoi. Nie byłem zdenerwowany po piątkowej dyskwalifikacji, na pewne rzeczy człowiek po prostu nie ma wpływu – życie toczy się dalej i trzeba się koncentrować na następnych zawodach. Dobrze wykonałem swoją robotę, a niedzielę mam wolną, więc będę mocno dopingował kolegów – skomentował Piotr Żyła.

Niedzielny konkurs indywidualny rozpocznie się o 16:00.

Fot. Tomasz Markowski