Kamil Stoch laureatem Nagrody Sportowej PKOl

Kamil Stoch, Oslo 2018 - PKOl

Kamil Stoch otrzymał kolejne wyróżnienie za wyniki sportowe osiągnięte w 2018 roku. Tym razem, mistrz olimpijski z Pjongczang i Soczi, otrzymał Nagrodę Sportową Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Kapituła przyznała Wielką Honorową Nagrodę Sportową PKOl im. Piotra Nurowskiego po raz dziesiąty. Wyróżnienia zostały wręczone w sobotę 12 stycznia, podczas Spotkania Noworocznego Rodziny Olimpijskiej. Nagroda przyznawana była w latach 1927–1938 przez Państwowy Urząd Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego za największe osiągnięcie sportowe. PKOl reaktywował ją w 2009 roku. 

Kamil Stoch otrzymał Wielką Honorową Nagrodę Sportową PKOl już po raz drugi. Przyznano mu ją także po zdobyciu dwóch złotych medali podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku. Na przestrzeni dziejów, wyróżnienie otrzymało trzech narciarzy klasycznych:

  • Kamil Stoch (2014, 2018)
  • Justyna Kowalczyk (2009, 2010, 2014)
  • Stanisław Marusarz (1938)

Nagrodę za 2018 rok otrzymali także:

  • W kategorii trener: Jakub Urban – szkoleniowiec kadry narodowej wioślarek, w tym czwórki podwójnej, która w roku 2018 sięgnęła po złote medale Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy
  • W kategorii drużyna: reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn, która w 2018 roku obroniła wywalczony cztery lata wcześniej tytuł mistrzów świata

Nagrody Nadziei Olimpijskich trafiły do Igi Świątek (tenis) oraz Bartosza Grabowskiego (kajakarstwo).

Jest to kolejne wyróżnienie Kamila Stocha za wybitne wyniki sportowe osiągnięte w 2018 roku. Wcześniej otrzymał tytuł “Króla Nart”, został wybrany siódmym sportowcem świata według AIPS oraz zajął drugie miejsce w Plebiscycie “Przeglądu Sportowego”. 

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl