Kamil Stoch odnosi 30. zwycięstwo w Pucharze Świata!

Kamil Stoch, Oslo 2018

Kamil Stoch po raz kolejny nokautuje rywali! Polak zwyciężył w piątkowym konkursie indywidualnym, oddając dwa niesamowite skoki. Tuż za nim uplasowali się Johann Andre Forfang oraz Stefan Kraft. 

Dzisiejszy konkurs indywidualny trzymał w napięciu do ostatniego skoku. Walka o pierwsze miejsce toczyła się między Robertem Johanssonem a Kamilem Stochem. Ostatecznie Norweg nie poradził sobie w serii finałowej i zakończył rywalizację na 4. miejscu. Polak wyprzedził Johanna Andre Forfanga o 3,7 punktu. Na 3. pozycji znalazł się Austriak – Stefan Kraft.

Podczas dzisiejszej rywalizacji wiatr wiał z różnych kierunków, a warunki przeszkadzały niekiedy w płynnym przeprowadzeniu konkursu. W pierwszej serii Jakub Wolny poleciał na 211,5 metra! Polak pobił swój rekord życiowy, ustanowiony na Vikersundbakken (205,5 m). Świetną próbę oddał również Kamil Stoch, który przy wietrze w plecy przeskoczył skocznie i wylądował na 245. metrze. Awansu do serii finałowej nie wywalczył Maciej Kot. Skoczek uzyskał odległość 200 metrów. Pozostali Biało-Czerwoni zaprezentowali się następująco:

1. Kamil Stoch (245 i 234 m)
9. Dawid Kubacki (224,5 i 220 m)
22. Stefan Hula (208 i 220,5 m)
30. Jakub Wolny (211,5 i 194,5 m)

Druga seria okazała się szczęśliwa dla Kevina Bicknera. Amerykanin poleciał na 230,5 metra oraz zakończył rywalizację na 17. pozycji! Nieco gorszą próbę oddał Gregor Schlierenzauer, który świetnie zaprezentował się podczas wczorajszych kwalifikacji. Austriak w pierwszym skoku osiągnął 210,5 metra, druga odległość nie przekroczyła jednak punktu konstrukcyjnego. W finałowej serii wiatr się wzmagał, a skoczkowie coraz dłużej czekali na wystartowanie z belki. Mimo panujących warunków, Kamil Stoch wylądował na 234. metrze i osiągnął 30. zwycięstwo w karierze!

W dzisiejszym treningu triumfował Stefan Kraft przed Kamilem Stochem. Polak osiągnął osiągnął odległość 229 metrów. Na miejscu trzecim znalazł się norweski wąsacz i dzisiejszy solenizant – Robert Johansson.

Już jutro o godzinie 10:00 rozpocznie się ostatni konkurs drużynowy w tym sezonie. Zmagania na obiekcie Letalnica będzie można obejrzeć na żywo w Eurosport 1 oraz TVP 1.