Kamil Stoch: “Na pewno nie będę skakał tak długo jak Noriaki”

Kamil Stoch

To, jak długo będę skakał, to przede wszystkim kwestia moich predyspozycji zdrowotnych. Podczas targów GO ACTIVE SHOW w Warszawie, Kamil Stoch odniósł się do spekulacji na temat zakończenia jego kariery.

– Dawid ma trochę więcej czasu ode mnie – śmiał się Kamil, zapytany o to, kiedy będzie chciał zakończyć karierę skoczka narciarskiego. – Wydaje mi się, że to przede wszystkim kwestia predyspozycji fizycznych. Tak naprawdę, to my nie wiemy co się wydarzy jutro. Jeżeli fizycznie będę w stanie robić to tak długo, aby się ciągle rozwijać i utrzymywać pewien poziom sportowy, to tak długo będę starał się skakać. 

W Warszawie, Kamil Stoch odniósł się również do innych aspektów życia sportowca. – Mam świadomość, że nic nie trwa wiecznie. Poza tym, są też inne aspekty życia, nie tylko sport. Nie wiem, zobaczymy. Na pewno nie będę tak długo skakał jak Noriaki Kasai. To już wiem na pewno. 

Do wypowiedzi Stocha, odniósł się również Dawid Kubacki. – Podzielam zdanie Kamila. Głównym aspektem jest zdrowie, jeżeli chodzi o uprawianie sportu. I to nie tylko skoków narciarskich. To właśnie zdrowie pozwala nam doskonalić się w tej dyscyplinie. Kiedy podupada, treningi nie mają odpowiedniego efektu, a nasz poziom spada. Dlatego jesteśmy zmuszeni do takiego trybu życia. Na każdym kroku, w każdym aspekcie trzeba się pilnować. Musimy zastanawiać co jest dla nas dobre.

Kamil Stoch nie zdradził również, czy wytrwa do Mistrzostw Świata w 2023 roku. Wszyscy usłyszeli tylko. – Moją ulubioną skocznią jest obiekt w Planicy. Ale mistrzostwa w 2023 roku odbędą się na skoczni dużej. Ja, w Planicy kocham loty na mamucie.

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl