Kamil Stoch po konkursie drużynowym: “Nastawiam się na dużo pracy”

Kamil Stoch

Po zakończonym konkursie drużynowym skoczkowie z Polski, Słowenii i Norwegii odpowiadali na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej. Jak komentowali wyniki swoich reprezentacji? Jak indywidualnie oceniają swoje występy?

W konferencji prasowej po zakończonym konkursie drużynowym wzięli udział: Timi Zajc, Johann Andre Forfang oraz drużyna Polaków w składzie: Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł, Dawid Kubacki i Piotr Żyła.

Zobacz: LGP Wisła 2019: Reprezentacja Polski wygrała konkurs drużynowy

Dziennikarze wypytywali młodego Słoweńca o przygotowania do początku sezonu letniego. Timi Zajc zapytany, czy zmieniał coś w technicznym przygotowaniu lotu, odpowiedział: – Dla mnie wszystko wygląd tak samo, niczego szczególnego nie zmieniliśmy. Może dla obserwujących moja sylwetka w locie wygląda nieco inaczej, ale z mojej strony to nie jest żadna nowa technika lotu. Zajc był przede wszystkim zadowolony z wyników jego drużyny. Słowenia w pięknym stylu znalazła się na drugim miejscu podium, pokonując Norwegię o 6,5 pkt. 

Johann Andre Forfang, który reprezentował swoją drużynę podczas konferencji, również był zadowolony z przebiegu drużynówki. Jego drugi skok był satysfakcjonujący. Dziennikarze dopytywali się również o stan zdrowia kontuzjowanego kilka dni temu Andersa Fannemela. – Nie wiem, czy powinienem się o tym wypowiadać, ale ostatnie informacje, które otrzymaliśmy na temat zdrowia Andersa, to wykluczenie z zawodów nawet na 9 miesięcy. To wszystko, co w wiem w tej sprawie – przekonywał Johann Forfang. 

Polacy, którzy w konkursie drużyn zdominowali konkurencję, byli w bardzo dobrych nastrojach. Wielkie brawa otrzymał Aleksander Zniszczoł. – Stresowałem się trochę podczas pierwszej serii, ale moje skoki były udane. Jestem zadowolony, że dzisiejsze skoki były dosyć równe. – mówił Aleksander Zniszczoł. Czy zawodnik z Cieszyna był zaskoczony powołaniem do drużyny? – Wiedziałem, jaka jest sytuacja, więc byłem zaskoczony. Musiałem po prostu pokazać w skokach treningowych i w kwalifikacjach, że stać mnie na skoki na takim poziomie. Dziękuję za zaufanie. 

Kamil Stoch był szczególnie szczęśliwy po skoku w drugiej serii. – Może moje skoki nie były jakoś bardzo spektakularne, ale mój drugi skok przyniósł mi dużo radości. Jak patrzę sobie teraz na prędkości najazdowe, powiem szczerze, nawet mnie trochę duma rozpiera. […] To jest element, który chciałbym przede wszystkim naprawić, poprawić w przeciągu tego lata. Jeżeli będę oddawał takie skoki, jak ten dzisiejszy, drugi konkursowy, to lato może być nie takie trudne, aczkolwiek nastawiam się na dużo pracy. 

Dawid Kubacki odpowiadał na pytanie dotyczące jego lądowania. – W pierwszym skoku lądowanie wymagałoby jeszcze dopieszczenia. W drugiej serii ten telemark dużo ładniej wyglądał, ale również jakieś detale się znajdą, nad którymi będę jeszcze pracował.

Zobacz również: LGP Wisła 2019: Timi Zajc zwycięża w kwalifikacjach, Dawid Kubacki drugi

Początek konkursu indywidualnego, do którego zakwalifikowało się 11 reprezentantów Polski, o godzinie 17:30.