Kamil Stoch triumfuje podczas finałowego konkursu w Planicy!

Kamil Stoch, Oslo 2018 - TCS

Planica 7, Kryształowa Kula i 31. zwycięstwo w pucharowych zawodach. W trakcie dzisiejszych zawodów w Planicy, Kamil Stoch zapisał kolejne rozdziały na kartach narciarskiej historii. Podium finałowej rywalizacji uzupełnili Stefan Kraft oraz Daniel Andre Tande.

Ostatni konkurs sezonu w Planicy cechuje niezwykła atmosfera. Kibice, sztaby szkoleniowe i zawodnicy obserwują te zmagania z uśmiechem na ustach. Najwięcej powodów do radości mieli dziś fani i trenerzy Kamila Stocha. Orzeł z Zębu zakończył sezon najlepiej, jak tylko potrafił. Oddał dwa najdłuższe loty – lądował na 245. i 247. metrze. Do długiej listy laurów dołożył 31. pucharowe zwycięstwo oraz triumf w nowym turnieju – Planica 7. Kolejnego na podium dzisiejszych zawodów – Stefana Krafta – Kamil Stoch wyprzedził o ponad 15 punktów. W najlepszej “3” znalazł się również Daniel Andre Tande.

W pierwszej serii zobaczyliśmy na belce 31 skoczków. Do kolejnej nie zakwalifikował się jedynie Austriak Manuel Fettner. Zawodnikom sprzyjały warunki – delikatnie wiało pod narty. Konkurs rozpoczął się z 7. platformy startowej, a z 6. startowali “główni gracze” konkursu – Kamil Stoch oraz Robert Johansson. Po pierwszej próbie, w walce o podium, liczyło się sześciu zawodników. Poza zasięgiem wydawał się jedynie Polak. Kolejne lokaty zajmowali Daniel Andre Tande, Robert Johansson, Stefan Kraft, Junshiro Kobayashi oraz kolejny z Norwegów Johann Andre Forfang.

W serii finałowej, swoją lokatę poprawił Andreas Stjernen (233 m; 236 m), co pozwoliło mu zdobyć małą Kryształową Kulę, za triumf w klasyfikacji najlepszych lotników sezonu. Po finałowym locie, miejsce na podium stracił Robert Johansson (237 m; 228 m). Jego pozycję zajął 2. w dzisiejszym konkursie Stefan Kraft (243 m; 236 m). 9. zwycięstwa w sezonie nie oddał dominator tego sezonu – Kamil Stoch (245 m; 234,5 m). Podczas dzisiejszego konkursu, punkty zdobyła piątka Biało-Czerwonych:

  • Kamil Stoch – 1. miejsce
  • Stefan Hula – 13. miejsce
  • Maciej Kot – 19. miejsce
  • Dawid Kubacki – 21. miejsce
  • Piotr Żyła – 27. miejsce

Zobacz pełne wyniki dzisiejszego konkursu!

Dwie najlepsze próby, pozwoliły Kamilowi Stochowi na zwycięstwo w nowym turnieju – Planica 7. Na podium cyklu wyprzedził dwóch Norwegów – Johanna Andre Forfanga oraz Roberta Johanssona. Oprócz uścisków działaczy, trenerów i zawodników, Kamil Stoch otrzyma również trofeum za 2. miejsce w ” klasyfikacji generalnej w lotach narciarskich.

Dzisiejsza rywalizacja w Planicy zakończyła kolejny wspaniały sezon Pucharu Świata. Jego ikoną, bez wątpienia, jest Kamil Stoch i Biało-Czerwona drużyna Stefana Horngachera. Nie żegnamy się z kibicami, a zapraszamy do lektury wspomnień ze wszystkich turniejów, które kończyły się dla nas miejscami na podium. Razem odliczajmy również czas do inauguracji LGP w Wiśle. Do zobaczenia!