Kamil Stoch triumfuje w prologu w Trondheim

Kamil Stoch, konferencja prasowa Oslo 2018

Kamil Stoch zwyciężył w kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu indywidualnego na skoczni Granåsen w Trondheim. Za jego plecami znaleźli się Andreas Stjernen oraz Stefan Kraft. W zawodach zobaczymy komplet Polaków.

Dzisiejszy prolog rozpoczął się z 12. platformy startowej. Zawodnikom towarzyszyły lekkie podmuchy z tyłu skoczni. Z warunkami najlepiej poradził sobie Kamil Stoch, który z przewagą 2,3 punktów nad Andreasem Stjernenem zwyciężył w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego w Trondheim. Podium dzisiejszej rywalizacji uzupełnił Stefan Kraft. Polak skakał z obniżonej belki startowej. Pozostali Biało-Czerwoni zajęli następujące lokaty:

  • Stefan Hula – 15. miejsce
  • Dawid Kubacki – 8. miejsce
  • Piotr Żyła – 15. miejsce
  • Maciej Kot – 11. miejsce
  • Jakub Wolny – 25. miejsce

Zobacz pełne wyniki dzisiejszych kwalifikacji

Kamil Stoch najlepiej zaprezentował się w trakcie pierwszej serii treningowej. Polak skakał z obniżonej belki i wylądował na 140. metrze. Nad drugim Robertem Johanssonem posiadał 6 punktów przewagi. Zawodnicy oddawali swoje próby z różnych platform startowych. Trening rozpoczęto z 14. belki, a zakończono na 9. W serii poprzedzającej prolog Kamil Stoch nie wystąpił. Podobnie postąpił m.in. Robert Johansson. Zwyciężył w niej Andreas Stjernen. Najlepszy z Polaków – Dawid Kubacki – zajął 3. lokatę.

Początek jutrzejszej rywalizacji o 17:00. Trzymajmy kciuki za kolejne dalekie skoki Biało-Czerwonych!