Kamil Stoch uhonorowany przez władze gminy Poronin!

Kamil Stoch

Kamil Stoch to już teraz niekwestionowana legenda skoków narciarskich. Sportowiec ma na swoim koncie nagrody zdobyte nie tylko w konkursach Pucharu Świata, czy podczas Igrzysk. Kilka miesięcy temu wydano limitowaną edycję znaczków pocztowych z jego wizerunkiem, a dzisiaj spotkał go kolejny zaszczyt… 

Kamil Stoch zadziwił kibiców swoją formą nie tylko w ubiegłym sezonie. Od kilku lat jest jednym z najlepszych zawodników Pucharu Świata. To sportowiec, którego uwielbiają wszyscy: fani skoków narciarskich na całym świecie, dziennikarze, a nawet jego rywale.

Wielokrotnie podkreślał, że na jego zwycięstwa i sukcesy pracuje wiele osób, którym jest wdzięczny za wsparcie i pomoc. Kilka tygodni temu zdeklarował się, że nagrodę otrzymaną od PKOL-u za indywidualny sukces podczas Zimowych Igrzysk w Pyeongchangu (120 tysięcy złotych), w całości przekaże na rzecz sztabu szkoleniowego.

“Orzeł z Zębu” jest dumą nie tylko mieszkańców tej miejscowości, ale wszystkich Polaków. To jednak z tamtą społecznością jest najbardziej związany. Często odwiedza rodzinny dom, spotyka się z ludnością Zębu.

Dzisiaj na sesji gminy Poronin radni zdecydowali, że mieszkaniec Zębu zasługuje na szczególne wyróżnienie. Kamil Stoch zostanie patronem jednej z ulic w swojej rodzinnej wiosce. 

Nazwa będzie miała dla skoczka i jego rodziny szczególne znaczenie. Ulica im. Kamila Stocha pojawi się w miejscu, gdzie sportowiec buduje swój dom. Nowe znaki pojawią się w Zębie za kilka tygodni.

W kwietniu, aby nagrodzić zwycięstwa zawodnika, Poczta Polska wydała limitowaną edycję znaczków pocztowych z podobizną Kamila Stocha. Całość zaprojektowała jego żona – Ewa Bilan-Stoch. 

źródło - Gazeta Krakowska