KAMIL STOCH WICEMISTRZEM ŚWIATA W LOTACH NARCIARSKICH!

Kamil Stoch, sędziowanie skoków narciarskich

Po fenomenalnych lotach, Kamil Stoch uzyskał tytuł Wicemistrza Świata w Lotach Narciarskich! Po dwudniowej rywalizacji w Oberstdorfie, najlepszy okazał się Daniel Andre Tande. Brązowy medal zdobył Niemiec Richard Freitag. Wszyscy Polacy zameldowali się w czołowej “20” konkursu!

Kilka minut przed 16:00, jury podjęło decyzję o przełożeniu konkursu o piętnaście minut. Ostatecznie, rywalizacja rozpoczęła się o 16:30. Wstępne prognozy mówiły, że trzecia seria będzie serią ostatnią. Ta przeprowadzona została bez przeszkód i organizatorzy postanowili wyznaczyć start finału Mistrzostw Świata w Lotach na 17:20.

Twardy, precyzyjny i nieustępliwy. Zwarty, gotowy do działania i nasz, pochodzący z polskich gór. Te słowa najlepiej opisują Orła z Zębu. Kamil Stoch najlepiej zniósł trudne warunki dzisiejszej, trzeciej serii konkursowej. Polak poleciał najdalej spośród czołowych zawodników i wylądował na 211,5 metrze. Dobra dyspozycja pozwoliła mu awansować o jedną pozycję i zyskać kilka punktów przewagi nad trzecim Richardem Freitagiem. Liderem pozostał Norweg Daniel Andre Tande, do którego Kamil Stoch tracił 13,3 punktu. Dawid Kubacki utrzymał 10. lokatę. Awans zanotowali pozostali Biało-Czerwoni – Stefan Hula na 13., a Piotr Żyła na 17. pozycję.

Piotr Fijas urodził się w czerwcu 1958 roku. W 1987 roku został nieoficjalnym rekordzistą świata w długości lotu. Osiem lat wcześniej, w Planicy, zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich. Do dziś był to jedyny medalista w tego typu imprezie. Kilka minut po 17:30, jury podjęło decyzję o odwołaniu 4 serii konkursu. Powodem były niesprzyjające warunki wietrzne. Kamil Stoch, dokładnie 2 tygodnie po triumfie w Turnieju Czterech Skoczni, przysporzył nam niewyobrażalne tony radości. Zajął najlepsze miejsce w historii polskich występów na Mistrzostwach Świata w Lotach. Dziękujemy!

Gratulacje należą się również obecnemu Mistrzowi – Danielowi Andre Tande. Zapewne cieszą się również pozostali podopieczni Stefana Horngachera. Wszyscy zanotowali najlepsze występy w historii występów podczas Mistrzostw Świata w Lotach!

Dalekie loty Polaków sprawiają, że nie możemy doczekać się jutrzejszego dnia! Już o 16:00 początek rywalizacji drużynowej. Czy Kamil Stoch zdobędzie kolejny medal podczas Mistrzostw Świata w Lotach? Przekonamy się za niespełna 24 godziny!