Kamil Stoch wygrywa kwalifikacje w Willingen!

Kamil Stoch zajął 1. miejsce w dzisiejszych kwalifikacjach do konkursu indywidualnego w Willingen. Kolejne lokaty przypadły Richardowi Freitagowi i Danielowi Andre Tande.

Dzisiejsza rywalizacja na Mühlenkopfschanze przebiegała w Biało-Czerwonych barwach. Pierwszy trening padł łupem Kamila Stocha. W kolejnym triumfował Dawid Kubacki. W Willingen zabrakło kilku spośród czołowych zawodników. Do Azji wrócili m.in. Japończycy.

Pierwsze miejsce w serii eliminacyjnej do jutrzejszego konkursu zajął Kamil Stoch. Za jego plecami znaleźli się Richard Freitag i Daniel Andre Tande. Pozostali podopieczni Stefana Horngachera zajęli następujące lokaty:

  • Jakub Wolny – 33. pozycja
  • Piotr Żyła – 18. pozycja
  • Maciej Kot – 26. pozycja
  • Dawid Kubacki – 17. pozycja
  • Stefan Hula – 9. pozycja

Sobotni i niedzielny konkurs indywidualny są elementami nowego turnieju – Willingen Five. Do jego klasyfikacji zalicza się 5 skoków – kwalifikacyjny oraz 4 konkursowe. Za zwycięstwo przewidziana jest nagroda 25 000 euro. Willingen Five to ostatni przystanek przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczang.

Na Mühlenkopfschanze najczęściej triumfował Kamil Stoch – trzykrotnie. Już jutro o 16:00 przekonamy się, czy Orzeł z Zębu powalczy o kolejne zwycięstwo w Willingen. Trzymajmy kciuki!