Kamil Stoch wziął udział w akcji charytatywnej promującej kolarstwo

Kamil Stoch, Oslo 2018 - TCS

Kamil Stoch po raz kolejny wspiera promowanie sportu wśród dzieci i młodzieży. Tym razem nie są to jednak skoki narciarskie. Sportowiec zachęca do udziału w akcji, która ma na celu zebranie rowerów dla domów dziecka. Wszystko z okazji kolejnej edycji Tour de France. 

Kamil Stoch znany jest ze swojej charytatywnej działalności – od dłuższego czasu związany jest ze Szlachetną Paczką czy Fundacją Anny Dymnej – Mimo Wszystko. Skoczek przekazuje swoje nagrody, przede wszystkim puchary, na różnego rodzaju licytacje. Bardzo angażuje się w pomoc dzieciom – wspiera ich marzenia, między innymi te sportowe.

Nie tylko dla kolarzy

Stoch, w marcu tego roku, wygrał turniej Planica 7. Za zwycięstwo, oprócz nagrody pieniężnej, otrzymał również rower. Po prawie czterech miesiącach dodał zdjęcie upamiętniające tamten dzień, tym razem w nieco odmienionej formie.

Kamil Stoch wspiera w ten sposób akcję #EurosportDlaDzieciaków, której celem jest zebranie rowerów dla 21 domów dziecka w Polsce. Fotografie dodawane na Instagramie mają nagłośnić ten pomysł.

Kolarze podczas tegorocznej edycji Tour de France przejadą 21 etapów, stąd określona liczba placówek. W wyzwaniu biorą udział nie tylko sportowcy (między innymi były kolarz Dariusz Baranowski) czy osoby medialne. Kibice również publikują zdjęcia z hashtagiem. W ten sposób wszystkie zaangażowane osoby promują nie tylko przedsięwzięcie stacji telewizyjnej, ale też kolarstwo. Do udziału w projekcie Kamil Stoch zaprosił również swojego kolegę z drużyny, Stefana Hulę.

Najciekawsze zdjęcia fanów zostaną później opublikowane na stronie internetowej kanału. Organizatorzy liczą na co najmniej 105 zdjęć czy tyle, ile lat liczy legendarny wyścig kolarski.

fot. Anna Nagel, skijumpingzone.pl