KAMIL STOCH ZWYCIĘŻA W 66. TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI! DAWID KUBACKI SZÓSTY

Kamil Stoch tworzy historię na nowo. Jako jeden z nielicznych obronił tytuł zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni. Dodatkowo, powtórzył sukces Svena Hannawalda i triumfował we wszystkich konkursach cyklu.

Dzisiejsze warunki, panujące na skoczni w Bischofshofen, były wyjątkowo sprawiedliwe. Wszyscy zawodnicy posiadali małą rekompensatę za wiatr wiejący w plecy. Rywalizację rozpoczęto z 10. platformy startowej. Oczy wszystkich kibiców skierowane były na Kamila Stocha. Według komentatorów, rezygnacja Richarda Freitaga zapewniła mu zwycięstwo w Turnieju. Jednak milionowe rzesze fanów oczekiwały od niego powtórzenia sukcesu Svena Hannawalda, który jako jedyny zwyciężył w 4 konkursach cyklu. Polscy kibice obserwowali również Dawida Kubackiego, który wraz z Danielem Andre Tande i Junshiro Kobayashim walczyli o najniższe miejsce na podium cyklu.

Dokładnie o 17:00 puls milionów Polaków zwiększył się. Dwaj główni gladiatorzy dzisiejszych zmagań nie zawiedli. Po pierwszej serii prowadził Kamil Stoch (132,5 m), a drugą lokatę zajmował Dawid Kubacki (132 m). Na trzeciej pozycji plasował się Stefan Kraft. Do drugiej serii sobotnich zmagań zakwalifikowali się także, Piotr Żyła oraz Stefan Hula.

Ostatecznie, niepokonany okazał się Kamil Stoch, który odniósł pewne zwycięstwo w rywalizacji. Drugie miejsce na podium zajął Anders Fannemel. Przeskoczył tym samym Junshiro Kobayashiego i Dawida Kubackiego w rywalizacji o podium Turnieju Czterech Skoczni. Podium dzisiejszycj zawodów uzupełnił Andreas Wellinger.

Kamil Stoch, jako 12. zawodnik dołączył do grona osób, które zwyciężyły w Turnieju Czterech Skoczni co najmniej 2 razy. Jednocześnie, powtórzył sukces Svena Hannawalda z sezonu 2001/2002 i wygrał wszystkie konkursy cyklu. Euforię potęguje fakt, iż po dzisiejszej victorii, Kamil Stoch został liderem Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata! Pozostali Biało-Czerwoni zakończyli 66. Turniej Czterech Skoczni na następujących lokatach:

• Dawid Kubacki – 6. pozycja
  • Stefan Hula – 12. pozycja
  • Piotr Żyła – 15. pozycja
  • Maciej Kot – 23. pozycja
  • Jakub Wolny – 38. pozycja
  • Tomasz Pilch – 55. pozycja

Podium cyklu uzupełnili Andreas Wellinger oraz Anders Fannemel.

Zobacz pełne wyniki dzisiejszego konkursu!

Orszak Trzech Króli wyrusza w dalszą drogę. Przewodniczy mu Polak – Kamil. Wyjątkowo, to nie on niesie dary, a obsypany jest złotem. Kolejnym przystankiem jest Tauplitz. Na austriackim mamucie, wraz z pozostałymi podopiecznymi Stefana Horngachera, Kamil Stoch i Dawid Kubacki przygotowywać się będą do Mistrzostw Świata w Lotach. Odbędą się one w dniach 19-21 w Oberstdorfie. Ciąg dalszy narciarskich emocji przed nami!