Kamil Stoch zwycięża w turnieju Raw Air i zapewnia sobie Kryształową Kulę!

Kamil Stoch, Oslo 2018

Kamil Stoch zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju Raw Air. W ostatnich zawodach cyklu, które odbyły się w Vikersund, Polak znalazł się na szóstej pozycji. Zwyciężył Robert Johansson.

Kamil Stoch, w trakcie Raw Air, zaprezentował najrówniejszą formę spośród wszystkich zawodników. Polak oddał szesnaście równych skoków i nie stracił prowadzenia zdobytego w trakcie pierwszego prologu w Oslo. Podium turnieju uzupełnili Norwegowie: Robert Johansson oraz Andreas Stjernen.

MiejsceZawodnikKrajPunktyStrata
1K. StochPOL2590,60
2R. JohanssonNOR2553,637
3A. StjernenNOR2508,382,3
4S. KraftAUT2480,9109,7
5D.A. TandeNOR2408,3182,3
6J.A. ForfangNOR2392,8197,8
7R. FreitagGER2333,1257,5
8D. KubackiPOL2286,4304,2
9M. EisenbichlerGER2194,6396
10P. PrevcSLO2165,9424,7
...
13S. HulaPOL2069,8520,8
18P. ŻyłaPOL1944,7645,9
27J. WolnyPOL1485,71104,9
32M. KotPOL1255,91334,7

Niedzielne zawody zdominowane zostały przez podopiecznych Alexandra Stoeckla. W rywalizacji indywidualnej w Vikersund najlepiej zaprezentował się Norweg Robert Johansson. Kolejne miejsca na podium przypadły Andreasowi Stjernenowi oraz Danielowi Andre Tande. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch  – zajął 6. lokatę. Pozostali podopieczni Stefana Horngachera uplasowali się na następujących miejscach:

  • Maciej Kot  – 31. pozycja
  • Jakub Wolny  – 27. pozycja
  • Dawid Kubacki  – 16. pozycja
  • Stefan Hula – 17. pozycja
  • Piotr Żyła – 12. pozycja

Zobacz pełne wyniki dzisiejszego konkursu!

Podczas dzisiejszej rywalizacji, Richard Freitag zajął 8. lokatę. Oznacza to, że Kamil Stoch zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i po raz drugi sięgnie po Kryształową Kulę! Jest to szóste tego typu trofeum zdobyte przez polskiego skoczka.

Już w czwartek rozpoczną się finałowe zmagania Pucharu Świata. W Planicy odbędą się wówczas kwalifikacje do konkursu indywidualnego. Zapraszamy do kibicowania Biało-Czerwonym!