Kamila Karpiel druga w konkursie PK w Planicy!

Kamila Karpiel

W sobotę i niedzielę odbyły się konkursy Pucharu Kontynentalnego pań w Planicy. W niedzielnych zawodach na drugim stopniu podium stanęła Kamila Karpiel. Oba konkursy wygrała reprezentantka gospodarzy Jerneja Brecl.

Do Planicy udały się trzy Polki: Kinga Rajda, Kamila Karpiel oraz Anna Twardosz. Konkursy odbyły się na skoczni normalnej (K-90, HS-102). Na starcie stanęło 41 zawodniczek.

W sobotnich zmaganiach najlepsze były Słowenki. Wygrała Jerneja Brecl przed Katrą Komar. Podium uzupełniła Sophie Sorschag z Austrii. Do Austriaczki 4 punkty straciła najlepsza z Polek – Kinga Rajda. Czwarte miejsce w Pucharze Kontynentalnym to dla Rajdy najlepszy wynik w karierze. Na piątym miejscu uplasowała się Pia Mazi, a szóste ex aquo Anna Shpyneva i Stepanka Ptackova. Ciekawostką jest fakt, że w czołowej szóstce najstarsza była 21-letnia Sorschag. Pozostałe skoczkinie nie ukończyły jeszcze 19 lat.

W sobotnich zawodach Kamila Karpiel zajęła 9. miejsce. Dla reprezentantki Polski było to wyrównanie najlepszego osiągnięcia w zimowym PK, jednak w niedzielę spisała się znacznie lepiej. Anna Twardosz zawody zakończyła na 21. miejscu.

Wyniki sobotniego konkursu PK w Planicy (HS-102)

W niedzielnych zmaganiach ponownie najlepsza była Jerneja Brecl. O zwycięstwo walczyła jednak z Kamilą Karpiel. Niespełna 19-letnia Polka do zwyciężczyni straciła zaledwie 1 punkt. Tuż za Polką w tabeli wyników znalazła się Katra Komar. Na czwartym miejscu uplasowała się Anna Shpyneva. Czołową szóstkę uzupełniły Pia Mazi oraz Stepanka Ptackova.

Kinga Rajda niedzielne zawody zakończyła na dziewiątym miejscu. Dla Rajdy jest to najlepszy weekend z Pucharem Kontynentalnym w karierze, gdyż przed Planicą nigdy nie ukończyła zawodów na tym poziomie w czołowej dziesiątce. Anna Twardosz była piętnasta.

Wyniki niedzielnego konkursu PK w Planicy (HS-102)

Świetna dyspozycja jest znakomitym prognostykiem przed Mistrzostwami Świata Juniorów. Dla polskich skoczkiń był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się dzisiaj zmaganiami w Lahti. Skład reprezentacji Polski na juniorskich mistrzostwach uzupełni Joanna Kil, która wystartuje także w kombinacji norweskiej. Skoczkinie rywalizację w Finlandii rozpoczną w czwartek.