Kamila Karpiel mistrzynią Polski w skokach narciarskich

kamila karpiel

W minioną niedzielę, na obiekcie HS77 w Szczyrku, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich kobiet. Złoty medal wywalczyła Kamila Karpiel z klubu AZS Zakopane.

Kamila Karpiel, po skokach na 72,5 m oraz 71 m, o 15,8 pkt wyprzedziła Annę Twardosz, reprezentującą klub PKS Olimpijczyk Gilowice. Na najniższym stopniu podium stanęła Joanna Szwab z AZS Zakopane. Czołową szóstkę uzupełniły zawodniczki znane z występów na zawodach międzynarodowych: Kinga Rajda, Magdalena Pałasz oraz Joanna Kil.

Zobacz pełne wyniki Mistrzostw Polski kobiet

Kamila Karpiel urodziła się 25 listopada 2001 roku. Pierwszy skok oddała w wieku 9 lat, pod okiem trenera Krystiana Długopolskiego. Pierwsze punkty w zawodach międzynarodowych (FIS CUP) zdobyła we wrześniu 2014 w Râșnovie, zajmując 10. i 11. lokatę. Podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego 2017 trzykrotnie stawała na podium – raz zwyciężyła. Pozwoliło jej to na triumf w klasyfikacji generalnej cyklu. Sezon 2017/2018 zakończyła na 25. miejscu w Pucharze Kontynentalnym oraz 6. w FIS CUP-ie. 8 października 2017 roku, W Szczyrku, po raz pierwszy wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski.

Kamila Karpiel, wraz z Kingą Rajdą, Anną Twardosz i Joanną Kil, znalazła się w kadrze narodowej juniorek w sezonie 2018/2019. Głównym trenerem drużyny jest Marcin Bachleda. Z grupą współpracują również Sławomir Hankus i Wojciech Tajner.

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl