Mistrzostwa Świata bez samuraja. Noriaki Kasai poza kadrą na MŚ

Noriaki Kasai

Sztab trenerski Japonii podjął decyzję, kto uda się na Mistrzostwa Świata w Seefeld/Innsbruck. Wielu kibiców zdziwił fakt, że na liście zabrakło najstarszego ze skoczków – Noriakiego Kasai.

Noriaki Kasai nie znalazł się w kadrze na Mistrzostwa Świata 2019. Przegrał z młodszymi kolegami, którzy w tym sezonie prezentują lepsze wyniki. Zgodnie z wytycznymi japońskiej federacji, do Seefeld miała udać się najlepsza piątka zawodników z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Noriaki Kasai zajmuje w niej 38. miejsce z dorobkiem 37 punktów. W stawce wyprzedza go pięciu zawodników z kraju Kwitnącej Wiśni, która uda się na Mistrzostwa Świata w Seefeld:

  • Ryoyu Kobayashi – 1. miejsce w klasyfikacji generalnej
  • Yukiya Sato – 20. miejsce w klasyfikacji generalnej
  • Junshiro Kobayashi – 23. miejsce w klasyfikacji generalnej
  • Daiki Ito – 33. miejsce w klasyfikacji generalnej
  • Naoki Nakamura – 34. miejsce w klasyfikacji generalnej

Zobacz też: Noriaki Kasai – podsumowanie osiągnięć Japończyka

Noriaki Kasai wziął udział w 13 edycjach Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym. Miało to miejsce nieprzerwanie w latach 1989-1993 oraz 1999-2017. W tym czasie zdobył dwa brązowe medale indywidualnie (Predazzo 2003), dwa srebra (Ramsau, Predazzo) oraz dwa brązy (Sapporo, Liberec) w rywalizacji drużynowej. Zajął również trzecie miejsce w rywalizacji drużyn mieszanych w Falun.

W obecnym sezonie, Noriaki Kasai notuje kiepskie starty. Punktował zaledwie w dwóch konkursach. Zajął 30. lokatę w Engelbergu oraz 7. w Sapporo. Dwunastokrotnie kończył rywalizację po pierwszej serii zawodów. W Oberstdorfie i w Wiśle nie zdołał przebrnąć przez kwalifikacje.

fot. Noriaki Kasai, Anna Nagel || www.skijumper.pl