Katharina Althaus triumfuje w Premanon

KATHARINA ALTHAUS

Katharina Althaus zwyciężyła w konkursie Pucharu Świata kobiet we francuskim Premanon. Na podium znalazły się także Maren Lundby i Sara Takanashi. Polki nie awansowały do zawodów i zakończyły rywalizację w kwalifikacjach.

Konkurs rozpoczął się z 11. platformy startowej na obiekcie Les Tuffes (K 81, HS 90). Po pierwszej serii prowadziła Katharina Althaus (85 m, 121,5 pkt). Tuż za nią znajdowały się Maren Lundby (85,5m, 119,2 pkt) oraz Daniela Iraschko-Stolz (86 m, 118,2 pkt). Kolejne lokaty zajęły: Ema Klinec, Sara Takanashi oraz Anna Odine Stroem.

Pełne wyniki pierwszej serii

Ostatecznie, w konkursie zwyciężyła Katharina Althaus. Za jej plecami uplasowały się Maren Lundby i Sara Takanashi. W czołowej szóstce znalazły się także Ema Klinec, Daniela Iraschko-Stolz oraz Lidia Jakowlewa. Rywalizację w TOP10 zakończyły również: Nika Kriznar, Sofia Tikhonowa, Anna Odine Stroem oraz Ursa Bogataj.

Zobacz pełne wyniki konkursu

Panie powrócą do rywalizacji w styczniu. 12 i 13 stycznia rozegrane zostaną zawody Pucharu Świata kobiet w japońskim Sapporo (HS137).

fot. Ailura