Katharina Althaus zwycięża w Premanon

Katharina Althaus

W sobotę panie powalczyły we francuskim Premanon. W konkursie pewnie zwyciężyła Niemka – Katharina Althaus. Tuż za nią znalazły się Sara Takanashi i Ema Kliniec.

Konkurs rozpoczął się z 11. platformy startowej na obiekcie Les Tuffes (K 81, HS 90). Po pierwszej serii prowadziła Sara Takanashi po skoku na 87,5 metra. Tuż za nią znajdowała się Katharina Althaus (84,5 m) i Lidiia Iakovleva (84 m). Kinga Rajda zakończyła rywalizację na 34. lokacie.

Ostatecznie w konkursie zwyciężyła Katharina Althaus. Niemka przeskoczyła rozmiar skoczni i osiągnęła odległość 94,5 metra. Na miejsce drugie spadła Sara Takanashi, która w drugim skoku poleciała na 85. metr. Ema Kliniec natomiast awansowała z czwartej pozycji, tym samym stając na najniższym stopniu podium. W pierwszej szóstce znalazły się także: Lidiia Iakovleva, Nika Kriznar i Ursa Bogataj. Pięciokrotna medalistka mistrzostw świata i pierwsza w historii mistrzyni olimpijska – Carina Vogt – uplasowała się na siódmej pozycji. Tuż za nią znalazła się mistrzyni olimpijska z Pjongczangu – Maren Lundby.

Już jutro o godzinie 9:45 rozpoczną się kwalifikacje do niedzielnego konkursu. Pierwsza seria zacznie się o 11:00.