Kenneth Gangnes i Peter Prevc wracają na skocznię!

Gangnes

Sezon letni to idealny moment na odbudowę formy i regenerację. Do powracającego na skocznię Severina Freunda dołączają kolejni zawodnicy – Kenneth Gangnes i Peter Prevc. Kiedy zobaczymy ich na narciarskich arenach?

Treningi po czwartej kontuzji i długiej rehabilitacji wznowił Kenneth Gangnes. Jak możemy przeczytać na portalu www.oa.no, 29-latek wróci do rywalizacji jeszcze w sezonie zimowym.

– Mówi się, że po takiej kontuzji powinno się poczekać co najmniej dziewięć miesięcy. Okres ten właśnie mija. Jestem bardzo blisko możliwości powrotu do rywalizacji. – mówi Gangnes dla Nettavisen.

29-latek z niecierpliwością czeka na swój pierwszy skok. Jak przyznaje, widzi możliwość walki z najlepszymi najszybciej na początku września. W rozmowie z NTB dodał również, że jego głównym celem jest budowanie formy na sezon zimowy. Trener Stoeckl jest zdania, że Gangnes może w tym sezonie stanąć na podium pucharowych zawodów.

Głównym celem Kennetha są Mistrzostwa Świata w Seefeld – Muszę mieć jakieś marzenia. Wspaniale jeśli je osiągnę. Jeśli nie, to chociaż będę mógł powiedzieć, że do nich dążyłem. Naprawdę chcę przywieźć medal z Mistrzostw Świata!

Występy w sezonie letnim ograniczył również najlepszy ze Słoweńców – Peter Prevc. Jego pauza spowodowana jest zabiegiem kostki. Jeśli wszystko podążać będzie we właściwym kierunku, Petera zobaczymy na skoczni we wrześniu.

Najstarszy z braci Prevc nie jest jedynym kontuzjowanym zawodnikiem słoweńskiej kadry A. Na problemy z kolanami narzekali Žiga Jelar oraz Tilen Bartol. W czerwcu, z chorobą walczył Bor Pavlovčič. Jak przyznaje szkoleniowiec słoweńskiej kadry narodowej Gorazd Bertoncelj, problemy te mogą sprawić, że zawodnicy nie znajdą się w optymalnej formie w zbliżającym się sezonie zimowym.

źródło: www.oa.no / www.siol.net
fot. www.alchetron.com