Amerykanie wracają do letniej rywalizacji. Kevin Bickner z tytułem mistrzowskim

Kevin Bickner

W amerykańskim Park City (HS 134) w Utah, odbyło się 20. “Springer Tournee”, zakończone mistrzostwami USA. Tytuł wywalczył Kevin Bickner.

Gościnnie, w rywalizacji wzięli udział Kanadyjczycy. To właśnie reprezentant z “Kraju Klonowego Liścia” – Mackenzie Boyd-Clowes – okazał się najlepszy w konkursie na dużym obiekcie. Kevin Bickner uplasował się za jego plecami. Podium uzupełnił Casey Larson. Natomiast na skoczni HS100, Kevin Bickner wywalczył tytuł letniego mistrza Stanów Zjednoczonych. Za jego plecami znaleźli się Mackenzie Boyd-Clowes oraz Casey Larson

– Zawody dzisiaj były udane. Kevin i ja rywalizujemy ze sobą od lat. Czasami on jest górą, czasami ja. Rywalizujemy uczciwie, skaczemy daleko i mamy przy tym mnóstwo zabawy – powiedział po zakończonej rywalizacji Mackenzie Boyd-Clowes.

Wśród pań, również zwyciężyła reprezentantka Kanady – Abigail Strate. Tytuł mistrzyni USA wywalczyła Nita Englund. Za jej plecami znalazły się Tara Gereghty-Moats oraz Annika Belshaw.

Po 20. „Springer Tournee”, zawodnicy wyruszą do Europy, by wziąć udział w zawodach Letniej Grand Prix. Zobaczymy ich m.in. w Courchevel. Z powrotu do rywalizacji cieszy się świeżo upieczony mistrz USA – Kevin Bickner: Jestem podekscytowany tym, że jedziemy do Courchevel i będę mógł zestawić swoje obecne wyniki z pozostałymi zawodnikami. 

fot./źródło: www.usanordic.org