Kevin Maltsev mistrzem Estonii!

Kevin-Maltsev

Kevin Maltsev został mistrzem Estonii na skoczni normalnej (HS-100) w Otepaa. W zawodach rozegranych 8 września wystartowało 14 zawodników.

18-letni Kevin Maltsev został mistrzem Estonii seniorów na skoczni normalnej w Otepaa. Po skokach na 95 i 99,5 m Maltsev pokonał drugiego Kristjana Ilvesa o 12,5 pkt. Specjalista od kombinacji norweskiej oddał skoki na 92 i 95,5 m. Na trzeciej pozycji konkurs zakończył Ivo-Niklas Hermanson. Rówieśnik Maltseva wylądował na 87 i 92 m i do zwycięzcy stracił 33,5 pkt.

Tuż za podium uplasowali się Markkus Alter (82 i 90,5 m), Martti Nomme (84,5 i 88 m) oraz Robert Lee (81,5 i 84 m). Świetny występ zanotował zwłaszcza ten pierwszy, który w czerwcu skończył 16 lat. Za dużą niespodziankę uchodzi brak medalu dla Nomme, który często reprezentuje Estonię w zawodach Pucharu Kontynentalnego i Pucharu Świata.

Podczas zawodów w Otepaa rozegrano także mistrzostwa Estonii kobiet. Na starcie stanęły zaledwie 3 zawodniczki. Najlepsza okazała się 17-letnia Annemarii Bendi (80 i 81 m). Drugie miejsce przypadło Triinu Hausenberg (68,5 i 69,5 m), a na trzeciej lokacie konkurs zakończyła Carena Roomets (43 i 43 m).

Link do wyników konkursów indywidualnych

W Otepaa miał miejsce również konkurs drużynowy. Do zawodów zgłosiło się pięć trzyosobowych ekip (cztery męskie i jedna żeńska). Zwycięstwo i tytuł drużynowych mistrzów Estonii w skokach narciarskich na skoczni normalnej zdobyła drużyna Elva z Andreasem i Kristjanem Ilves oraz Kevinem Maltsevem w składzie. Srebrny medal wywalczył zespół Nomme (Hermanson, Taavi Pappel, Lee), a brązowy gospodarze z Otepaa (Hanno-Henri Reidolf, Markkus Alter i Karl August Tirmaa). Ostatnie, piąte miejsce zajęły kobiety (Bendi, Hausenberg i Roomets), które do zwycięzców straciły aż 290 pkt.

Link do wyników konkursu drużynowego

Podczas weekendu w Otepaa rozegrano również Mistrzostwa Estonii w kombinacji norweskiej. W konkursie niespodziewanie wziął udział skoczek Martti Nomme, który podobnie jak w swojej koronnej dyscyplinie uplasował się na 4 miejscu.