Kilian Peier ponownie zwycięża w Kranju

Kilian Peier zdominował inauguracyjny weekend letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju. Podium uzupełnili Evgeniy Klimov i Stefan Huber. Tomasz Pilch zajął 8. miejsce, a Aleksander Zniszczoł był 9.

Kilian Peier po dwóch skokach poza rozmiar skoczni (HS-109) zdecydowanie wygrał niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranju. Długie skoki (109,5 i 109 m) w pięknym stylu pozwoliły pokonać Rosjanina Evgeniya Klimova aż o 8,9 pkt. Trzecie miejsce padło łupem Stefana Hubera, który po słabszej drugiej próbie (101 m) stracił możliwość walki o triumf w zawodach.

Tuż za podium uplasowali się Yukiya Sato z Japonii, Tomaz Naglić i Timi Zajc ze Słowenii. Cała trójka oddała dwa równe dobre skoki i zabrakło im zaledwie kilka punktów do miejsca na podium. Po sobotnim słabszym występie, zaskakująco dobrą formę pokazał 18-letni Zajc.

Polacy zaprezentowali się poprawnie. Tomasz Pilch zademonstrował równą formę, co poskutkowało dwoma skokami (106,5 i 103 m) w świetnym stylu. Solidny występ pozwolił utalentowanemu Polakowi zająć 8. pozycję. Udane próby zakończone telemarkiem wykonali Aleksander Zniszczoł (106,5 i 101,5 m) oraz Przemysław Kantyka (106,5 i 99 m). Członkowie polskiej kadry B uplasowali się odpowiednio na 9. i 12. miejscu.

Trzech pozostałych Polaków nie zakwalifikowało się do drugiej serii. Najbliżej tej sztuki był Andrzej Stękała (97,5 m, 32. miejsce), który wykonał w pierwszej części zawodów najlepszy skok tego weekendu. Paweł Wąsek zajął 35. miejsce (100 m), a Bartosz Czyż 40. (95,5 m).

Występ Sergeya Tkachenko, który zakończył konkurs na 28. miejscu, był największą niespodzianką niedzielnych zmagań. Dwie dobre próby zakończone lądowaniem tuż przed punktem konstrukcyjnym (k-100) skoczni Bauhenk pozwoliły Kazachowi zdobyć 3 punkty do klasyfikacji generalnej cyklu. Dotychczasową karierę Tkachenki podsumowaliśmy niedawno w tym artykule.