Kilian Peier najlepszy w Kranju

Killian Peier, Oslo 2018

Kilian Peier zwyciężył w inauguracji letniego Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranju. Najlepszym z Polaków był Przemysław Kantyka, który zajął 11. miejsce.

Szwajcar Kilian Peier okazał się najlepszy w konkursie letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS-109 w Kranju. 23-latek oddał dwa równe skoki na 103 i 105 metrów w pięknym stylu. Na drugim miejscu uplasował się Rosjanin Evgeniy Klimov, który przez słabsze lądowanie w drugim skoku stracił szansę na zwycięstwo w dzisiejszych zawodach. Trzecią pozycję zajął Niemiec Felix Hoffmann, dla którego było to dopiero drugie podium w historii startów w Pucharze Kontynentalnym.

Za czołową trójką znaleźli się Austriak Stefan Huber oraz Słoweniec Anze Semenic. Do trzeciego Hoffmanna stracili mniej niż 0,5 pkt. Kolejne pozycje zajęli znani z występów w Pucharze Świata Yukiya Sato, Andreas Wank, David Siegel, Jarkko Maatta oraz Naoki Nakamura.

Najlepszy z Polaków, Przemysław Kantyka, dzięki znakomitej drugiej próbie (104,5 m to czwarta odległość w konkursie) uplasował się na 11. miejscu. Jest to niemały sukces biorąc pod uwagę fakt, że po pierwszej serii znajdował się na 22. pozycji (96,5 m).

W drugiej serii wystąpili również Tomasz Pilch, Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł. Ich występy nie były najlepsze. Ostatecznie Pilch był 16. (98 i 97 m), Wąsek 21. (99 i 96 m), a Zniszczoł 23 (95,5 i 94,5 m).

Na pierwszej serii konkurs zakończyło dwóch pozostałych zawodników z polskiej kadry. Pod koniec stawki, na miejscach 47. i 49. uplasowali się Bartosz Czyż (89 m) i Andrzej Stękała (87,5 m).

Po raz pierwszy punkty do cyklu Pucharu Kontynentalnego w dzisiejszym konkursie zdobyli dwaj Austriacy Jan Hoerl (19. miejsce) oraz Julian Wienerroither (24. miejsce). Obaj, a zwłaszcza 20-letni Hoerl po świetnych występach na tegorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów, są uważani za duże talenty austriackiej kadry.