PŚ WISŁA 2018. Jewgienij Klimow wygrywa w Wiśle, Kamil Stoch czwarty!

PŚ WISŁA 2018

Jewgienij Klimow wygrał konkurs Pucharu Świata w Wiśle. Drugie miejsce zajął Stephan Leyhe, a trzecie Ryoyu Kobayashi. Kamil Stoch uplasował się tuż za podium. 5 Polaków zdobyło punkty.

Jewgienij Klimow wygrał konkurs w Wiśle. Rosjanin lądował na 127.5 m i 131.5 m. Drugie miejsce zajął Stephan Leyhe. Niemiec, który po pierwszej serii zajmował 4 miejsce, uzyskał 124.5 oraz 130.5 m. Do zwycięzcy stracił 6,7 pkt. Trzeci był Ryoyu Kobayashi. Japończyk w pierwszej części wylądował na 137,5 m, ale po lądowaniu dotknął dłońmi podłoża, co spowodowało niskie noty sędziowskie. W drugim skoku ponownie miał problemy z lądowaniem na 127 metrze, jednak bonifikata za niekorzystne warunki wietrzne i obniżony rozbieg, pozwoliły Kobayashiemu na zakończeniu konkursu na 3 miejscu. Zaledwie 0,3 pkt do Japończyka zabrakło Kamilowi Stochowi. Mistrz Olimpijski uzyskał 126,5 m i 127 m. Po skoku Polak miał problemy z lądowaniem i w tym należy rozpatrywać przyczyny niepowodzenia Stocha.

Piotr Żyła po pierwszej części zawodów był 9 (124,5 m). W drugim skoku Piotr Żyła skoczył dalej niż w pierwszym. Wiślanin lądował na 131 metrze, co pozwoliło mu na zajęcie 6 pozycji. Dawid Kubacki w drugiej serii również poprawił swoją lokatę. Mieszkaniec Szaflar, który po pierwszej serii (124 m) był 12, w drugim skoku uzyskał 128 m, co pozwoliło mu na awans na 8 miejsce. Jakub Wolny skoczył 121 i 120.5 m oraz zajął 23 miejsce, natomiast Maciej Kot lądował na 116 i 111.5 m, a uplasował się na 29 lokacie. Niestety Stefan Hula nie spełnił oczekiwań. Skoczył 115 m i nie zakwalifikował się do drugiej serii zawodów. Ostatecznie zajął 38 miejsce.

Niespodziewanie punktów w Wiśle nie zdobył Daniel Andre Tande. Trzeci zawodnik ubiegłego sezonu skoczył 113 metrów i uplasował się na 36 pozycji.

Skoczkowie ropoczęli rywalizację z 9 belki startowej. Po skoku Ryoyu Kobayashiego jury obniżyło rozbieg o jeden stopień. W drugiej serii skoczkowie skakali z 10 platformy startowej. Na prośbę trenera belkę obniżono jedynie dla Ryoyu Kobayashiego.

Na starcie nie pojawił się Dmitrij Vassiliev. Przyczyny braku rosyjskiego weterana nie są znane.