Kobayashi, Learoyd, Hafnar i Aigro zwycięzcami konkursów krajowych

Kobayashi

W weekend rozegrano zawody krajowe w kilku krajach. W najbardziej prestiżowych – japońskim Summer Nordic Festival – zdecydowanie wygrał Ryoyu Kobayashi.

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu…

Zawody z cyklu Summer Nordic Festival w Hakubie rozegrano w niedzielny poranek. Najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi, wyprzedzając Kento Sakuyamę i Taku Takeuchi. Niespodzianką jest bardzo słaby start Noriakiego Kasai, który zajął 13. miejsce. Dla Japończyków to jedna z ostatnich szans na zdobycie powołania na pierwsze konkursy Pucharu Świata. Przypominamy, że inauguracja już za 4 tygodnie w Wiśle.

W Słowenii, w sobotnie popołudnie, rozegrano mistrzostwa kraju dla skoczków poniżej 18. roku życia. Na skoczni w Kranju (HS109), najlepszy okazał się Mark Hafnar. Drugie miejsce zajął Jan Bombek, a trzeci był Jernej Presecnik. W mistrzostwach nie skakał Zak Mogel, który zdobył srebrne medale w konkursach seniorów oraz U21.

We francuskim Courchevel odbyły się zawody z cyklu Samse Summer Tour. Na skoczni o rozmiarze HS96 wygrał Jonathan Learoyd. Utalentowany osiemnastolatek pokonał Paula Brasme oraz uprawiającego kombinację norweską Francois Braud. Niepokoją wyniki Thomasa Roch Duplanda (6 miejsce) oraz Mathisa Contamine (8 miejsce), którzy byli przymierzani do reprezentowania Francji w zawodach międzynarodowych.

W estońskiej Otepaa odbyły się Mistrzostwa Estonii skoczków do lat 20. Zwycięzcą został Artti Aigro przed Taavi Paapelem oraz Robertem Lee. Poza konkursem, udział wziął także Martti Nomme. Najbardziej doświadczony z Estończyków zająłby 2. miejsce. Poza reprezentantami gospodarzy, na starcie pojawili się także dwaj Rosjanie – Schegolev i Egorov oraz Łotysz Vinogradovs. Z tego grona najlepiej poradził sobie 16-letni Schegolev, który zająłby 4. pozycję.