Peter Prevc: “Idealny scenariusz na powrót? Zwycięstwo w Wiśle”

Peter Prevc

Peter Prevc po kilku miesiącach rehabilitacji powraca do stałych treningów na skoczni. Słoweński zawodnik przeszedł niedawno operację kostki. Prawdopodobnie pojawi się na zgrupowaniu w Villach już w przyszłym tygodniu. W wywiadzie opowiada o przygotowaniach do nowego sezonu Pucharu Świata. Zdradził również imię swojego syna i jak odnajduje się w roli ojca.

Peter Prevc spędził ostatnie dwa tygodnie w ośrodku sportu i rekreacji w Słowenii. Dwanaście godzin dziennie byłem pod stałą kontrolą lekarzy, fizjoterapeutów i specjalistów. Testowaliśmy różne rzeczy, ćwiczyłem imitację skoków narciarskich. Trenerzy mówią, że nie jest tak źle, jak się spodziewali – śmiał się 26-letni skoczek.

W rzeczywistości nie wszystko jest jeszcze idealnie. [..] Próbuję nowych ćwiczeń i jestem zadowolony z wyników. Jednak zawsze zastanawiam się, jak będę się czuł następnego dnia. Na szczęście do tej pory wszystko jest w porządku. Kiedy ląduję, podświadomie staram się oszczędzać chorą kostkę, kładę na nią niewielki ciężar. […] Teraz chcę po prostu nabrać pewności siebie. 

“Wiem, że nie zapomniałem wszystkiego o skakaniu”

Zapytany podczas wywiadu dla lokalno.si, jaki byłby jego idealny scenariusz powrotu, Peter Prevc odpowiedział: idealny? Zwycięstwo w Wiśle

Udział w konkursie otwarcia sezonu byłby dla mnie spełnieniem marzeń. Ale dopóki nie rozpocznę regularnych treningów na skoczni, nie zobaczę gdzie muszę coś poprawić, nie mogę nic powiedzieć. Być może pojawię się w Pucharze Świata, być może w Pucharze Kontynentalnym, być może podczas Mistrzostw Słowenii.

Wiem, że nie zapomniałem wszystkiego o skakaniu. […] Prawdopodobnie ta przerwa była dla mnie wskazana, mam wielką nadzieję. 

Od końca sierpnia ciężko pracowałem, choć kostka nie była obciążona. Czułem się bardzo dobrze, a i tak łapały mnie infekcje i musiałem stosować silne antybiotyki. Nie miałem na to żadnego wpływu. Po drugiej operacji przez jakiś czas wstrzykiwano mi leki przeciw krzepnięciu krwi. Teraz byłem znacznie bardziej powściągliwy. Zanim zrobiłem cokolwiek, najpierw dzwoniłem do moich specjalistów.

Oczekiwania do pełnego powrotu sił były dla niego łatwiejsze, głównie dzięki wsparciu rodziny. W domu czekała na niego partnerka i syn. Mina Lavtižar i Peter Prevc zostali rodzicami po raz pierwszy w tym roku. Mały Ludvik ma już 4 miesiące. 

Czujemy się świetnie, ale zauważyłem, że nie mamy już czasu dla siebie (śmiech). Narodziny syna to dla nas nowy wymiar. Ta mała istota jest całkowicie zależna ode mnie. Teraz chętniej wracam do domu. 

Zobacz również: Peter Prevc i Daniel Andre Tande wracają do zdrowia!

fot. alchetron.com