Kolejni słoweńscy skoczkowie odeszli na sportową emeryturę

Andraž Pograjc i Nejc Dežman to kolejni reprezentanci Słowenii, którzy podjęli w ostatnim czasie decyzję o zakończeniu kariery. Wcześniej z zawodowym sportem pożegnali się Robert Kranjec i Tomaž Naglič.  

Andraž Pograjc dwukrotnie (2009, 2011) reprezentował Słowenię na  Mistrzostwach Świata Juniorów. Najlepsze rezultaty osiągnął w rywalizacji drużynowej, dwukrotnie plasując się na 5. pozycji. Słoweniec zadebiutował w zawodach Pucharu Świata w marcu 2013, miesiąc po tym, jak zwyciężył w konkursie Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode. Najlepszy wynik w PŚ zanotował w sezonie 2012/13 w Planicy. W pierwszym konkursie rozegranym na Letalnicy zajął 17. miejsce. Na tej samej skoczni ustanowił rekord życiowy w długości skoku, który wynosi 224 m.

Rodak Pograjca, Nejc Dezman, jest indywidualnym mistrzem świata juniorów z 2012 z Erzurum (Turcja). Po raz pierwszy w konkursie PŚ wystartował w Tauplitz w styczniu 2012. Na zdobycie pierwszych pucharowych punktów w karierze nie czekał długo. W marcu tego samego roku zajął 29. miejsce w konkursie rozegranym na Salpausselce w Lahti. Ostatnim sukcesem w karierze Słoweńca było zajęcie 3. miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego 2016/17. Rekord życiowy w długości skoku (224 m) ustanowił w Vikersund. Skoczek poinformował kibiców o zakończeniu kariery za pośrednictwem mediów społecznościowych.