Kolejny narciarski wieczór za nami! Zwycięstwo reprezentacji Niemiec

W sobotnim konkursie drużyn mieszanych, rozgrywanym na skoczni normalnej w Lahti, bezdyskusyjne zwycięstwo odniosła reprezentacja Niemiec. Srebro trafiło w ręce Austriaków, a brąz Japończyków.

Absolutnymi dominatorami zawodów okazali się Niemcy w składzie: Carina Vogt, Markus Eisenbichler, Silje Opseth, Andreas Wellinger. Po ostatnich sukcesach panów i piątkowym zwycięstwie Cariny Vogt, dorzucili do swojej kolekcji złoty medal. Tym samym, Niemka obroniła oba tytuły mistrzowskie, które wywalczyła w Falun dwa lata temu.

Rywalizacja o drugie miejsce na podium rozegrała się pomiędzy reprezentacjami Austrii i Japonii. Fenomenalne skoki w wykonaniu wczorajszego mistrza – Stefana Krafta – oraz Michaela Hayboecka pozwoliły utrzymać tytuł wicemistrzowski. Solidną formę zaprezentowały również austriackie skoczkinie: Daniela Iraschko-Stolz oraz Jacqueline Seifriedsberger.

Dwa medale z Lahti przywiozą również Japonki: Sara Takanashi oraz Yuki Ito, które po piątkowym podium powtórzyły sukces w konkursie drużyn mieszanych. Towarzyszyli im japońscy samurajowie: Daiki Ito oraz Taku Takeuchi.

Niedzielnemu konkursowi towarzyszyły liczne dyskusje związane z brakiem polskiej ekipy. Szczególnie dołujący jest fakt, iż na starcie zobaczyliśmy reprezentacje takich państw jak Rumunia, czy Kazachstan. Z powodu nieobecności rodzimych skoczkiń zabrakło natomiast naszej, mieszanej drużyny. Z krytyką ze strony kibicowskiego świata musi zmierzyć się Polski Związek Narciarski, który miejmy nadzieję, podejmie właściwą decyzję przed kolejnymi Mistrzostwami Świata.