Konderla przed debiutem w PŚ: “Początek sezonu nie był łatwy. Moje skoki były gorsze niż pod koniec lata”

Nicole Konderla

Nicole Konderla jako czwarta polska zawodniczka wystąpi w Pucharze Świata w japońskim Zao. Tym samym, podopieczne Łukasza Kruczka po raz pierwszy w historii wezmą udział w konkursie drużynowym. Swoimi odczuciami związanymi z debiutem w zawodach tej rangi podzieliła się z naszym serwisem.

Jestem podekscytowana. Nie mogę się doczekać, żeby wziąć udział w treningach i zawodach tej rangi. Chcę zobaczyć jak to jest – mówi zachwycona osiemnastolatka.

Powołanie Konderli to spora niespodzianka. O ile w letniej części FIS Cup 2019/2020 potrafiła punktować, tak zimą był z tym problem. – Gdzieś z tyłu głowy miałam to, że jest na to szansa, ale po starcie w Notodden i Oberwiesenthal trochę w to zwątpiłam. Mimo to ogromnie się cieszę z otrzymanej szansy – zauważa młoda skoczkini.

Zobacz też: Kinga Rajda z najlepszym wynikiem w karierze

Konderla oceniła też aktualną formę. – Początek sezonu nie był łatwy. Moje skoki były gorsze niż pod koniec lata. Wierzę i pracuje nad tym, żeby wszystko szło do przodu i chcę oddawać w zawodach jak najlepsze skoki – kończy przedstawicielka klubu WSS Wisła.

Kwalifikacje przez zawodami PŚ w Zao odbędą się jutro o 09:30. Konkurs drużynowy zaplanowano na 09:00 w sobotę.

na zdjęciu: Nicole Konderla || Emil Bogumił, www.skijumper.pl