Konkurs w Lillehammer odwołany!

W trakcie kolejnego spotkania, jury podjęło decyzję o anulowaniu dzisiejszych zawodów. Początkowo, pierwszą serię przesunięto na godzinę 17:30. Takie zmiany wymusiły na organizatorach trudne warunki atmosferyczne. Podmuchy wiatru sięgały 13 m/s. Mimo to, konkurs rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem.

Skoki oddało 26 zawodników. Najlepszy z nich – Markus Schiffner – wylądował na 137,5 metra. Podobną odległość osiągnął Stefan Hula, który w momencie zakończenia rywalizacji zajmował drugą lokatę. Polak skakał w sprzyjających warunkach, odjęto mu niespełna 20 punktów. Z dobrej strony pokazał się również Jan Ziobro, który zdołał dolecieć do 131 metra.

Pomiędzy próbami kolejnych zawodników następowały kilkuminutowe przerwy, wynikające z porywistego wiatru. Wyjątkowo groźnie wyglądał skok Jerneja Damjana, który zaraz po wyjściu z progu zmagał się z silnym podmuchem. Słoweniec ratował się przed upadkiem, lądując na 75. metrze.

Już jutro prolog zawodów w Trondheim. Kolejny konkurs Pucharu Świata w czwartek o godzinie 17:30. Piotr Żyła ma szansę na awans do czołowej “3” Raw Air. Z kolei Kamil Stoch, może podjąć próbę odzyskania żółtej koszulki lidera PŚ.

Trzymajmy kciuki za Biało-Czerwonych!