Konkurs w Oslo za nami. Kamil Stoch stracił pozycję lidera Pucharu Świata

Austriacy

Niedzielny konkurs w Oslo zakończył się zwycięstwem Stefana Krafta. Podium uzupełnili Andreas Wellinger oraz Markus Eisenbichler. Kamil Stoch zakończył rywalizację na 22. miejscu i stracił pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Stefan Kraft wygrał konkurs indywidualny na skoczni Holmenkollbakken. Austriak utrzymał prowadzenie w cyklu Raw Air, a w jutrzejszym prologu wystąpi w żółtym plastronie. Drugi, Andreas Wellinger, utrzymał drugie miejsce w cyklu Raw Air oraz awansował na czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Najlepszy z Polaków – Piotr Żyła – zajął dziewiątą lokatę. Po solidnym skoku w drugiej serii, Maciej Kot, awansował z 25. na 11. miejsce. Dawid Kubacki zakończył rywalizację na 23. pozycji. Oczko wyżej uplasował się Kamil Stoch, który po pierwszej serii był 5. Podczas drugiego skoku, dotychczasowy lider PŚ, miał problemy w trakcie lotu. W efekcie, wylądował na 114,5 metrze. Kamil spadł na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ i do Stefana Krafta traci 31 punktów.

Zobacz wyniki dzisiejszego konkursu

Szansa na rewanż wtorek! Jednak ciąg dalszy narciarskich emocji już jutro. W Lillehammer odbędzie się prolog, podczas którego skoczkowie będą rywalizowali o punkty do klasyfikacji cyklu Raw Air. Początek zmagań o 17:30! Trzymajmy kciuki za Biało-Czerwonych!