Kraft Mistrzem Świata! Polacy poza podium

Stefan Kraft zdobył złoty medal Mistrzostw Świata na skoczni normalnej w Lahti. Andreas Wellinger zajął drugie miejsce. Podium uzupełnił Markus Eisenbichler.

Polscy skoczkowie uplasowali się tuż za podium. Kamil Stoch, po wylądowaniu na 99. metrze, zajął 4. lokatę. Tuż za nim konkurs ukończył Maciej Kot (95, 5 metra). Po słabszej próbie (93,5 metra) w drugiej serii, Dawid Kubacki spadł na 8. lokatę. Piotr Żyła zakończył rywalizację na 19. miejscu.

Dla 23-letniego Austriaka jest to pierwszy tytuł mistrzowski. Srebro Andreasa Wellingera i brąz Markusa Eisenbichlera to ich pierwsze medale wywalczone w rywalizacji indywidualnej. Pełne wyniki konkursu na skoczni normalnej dostępne są tutaj.

Kolejne emocje z Biało-Czerwonymi w rolach głównych przewidziane są na czwartek. Wówczas odbędzie się konkurs indywidualny na skoczni dużej. Dzień wcześniej zostanie rozegrana seria kwalifikacyjna.

Szans na medale nie brakuje! Ściskajmy kciuki jeszcze mocniej i kibicujmy Biało-Czerwonym w kolejnych mistrzowskich zawodach!