Kraft triumfuje w kwalifikacjach. 7 Polaków wystąpi w niedzielnym konkursie

Austriacy

Po skoku na odległość 126,5 metra (129,5 pkt.) Stefan Kraft zwyciężył w dzisiejszych kwalifikacjach. Podium uzupełnili Stephan Leyhe oraz Junshiro Kobayashi. W niedzielnym konkursie zobaczymy 7 Polaków.

Podczas piątkowych kwalifikacji do konkursu inaugurującego kolejny sezon Pucharu Świata, najlepiej zaprezentował się Stefan Kraft. Austriak, który wygrał również obie serie treningowe, skoczył na odległość 126,5 metra i o 2 punkty wyprzedził Stephana Leyhe. Trzecie miejsce zajął Junshiro Kobayashi, po skoku na odległość 126 metrów.

Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch – zajął 5. pozycję. Dzisiejsze kwalifikacje są pierwszymi, w których miejsce w pierwszej “10” klasyfikacji generalnej nie gwarantuje udziału w konkursie.

W niedzielnej rywalizacji zobaczymy 7 Polaków. Podopieczni Stefana Horngachera zajęli następujące lokaty: