Kraft walczy o podium. Austriacy po weekendzie w Rosji

Austriacy 

Weekend w Niżnym Tagile był kolejnym sprawdzianem dla podopiecznych Andreasa Feldera. Czy Austriacy są zadowoleni ze swoich występów w Rosji? 

Cierpliwości

Zawody na skoczni “Bocian” pokazały, że Austriacy nie mają zbyt wielu powodów do zadowolenia. Jedynym pozytywnym akcentem weekendu było piąte miejsce Stefana Krafta w sobotniej rywalizacji. Jest to jego najlepszy wynik w nowym sezonie. Skoczek nie zachwycił jednak w niedzielę. Zepsuł drugi skok (skoczył 117 m) i spadł z 4. na 20. pozycję. – Już w Ruce zdałem sobie sprawę, że wszystko idzie w dobrym kierunku. W Wiśle byłem zbyt perfekcyjny i chciałem wszystko zrobić idealnie. […] Czuję, że niedługo mogę znaleźć się wśród najlepszych – powiedział Austriak po sobotniej rywalizacji.

– Stefan Kraft ma coraz więcej pewności siebie, widać to z każdym skokiem. W pierwszej serii konkursowej w sobotę próbował ratować się w trudnych warunkach, w drugiej rundzie był jeszcze odważniejszy. Również Daniel Huber daje z siebie wszystko. Nasi inni sportowcy muszą naprawdę przyspieszyć, ponieważ nic nie zyskają, jeżeli nadal będą oddawać bezpieczne skoki. – skomentował trener Andreas Felder.

Daniel Huber wie, że przed nim nadal dużo pracy. – Jeszcze nie osiągnąłem koncepcji “dobrych skoków” w stu procentach. W moich występach jest czasami zbyt dużo gwałtowności. Muszę być odważny i całkowicie zaryzykować – nie mam nic do stracenia. Muszę być też cierpliwy i spróbować się zrelaksować. Być może wtedy coś ruszy.

Drugi indywidualny konkurs w Rosji nie odbył się zgodnie z planem dla zawodników z Austrii. Manuel Fettner zaprezentował się najlepiej i zajął 16. miejsce. Dla podopiecznych Andreasa Feldera nie jest to najlepszy sygnał. Nadal popełniają zbyt wiele błędów. Kibice z niepokojem obserwują ich kolejne występy, ponieważ do Mistrzostw Świata w Seefeld pozostało coraz mniej czasu. 

źródło: oesv.at
fot. Anna Nagel || skijumper.pl