Kriznar spełniła marzenie. Słowenka piątą skoczkinią z Kryształową Kulą

Nika Kriznar na ostatniej prostej zdołała wywalczyć Kryształową Kulę za rywalizację w Pucharze Świata 2020/2021.

Nika Kriznar

Nika Kriznar na ostatniej prostej zdołała wywalczyć Kryształową Kulę za rywalizację w Pucharze Świata 2020/2021. Słowenka zgromadziła 871 pkt.

Kriznar jest piątą skoczkinią w historii, która triumfowała w łącznej klasyfikacji żeńskiej wersji Pucharu Świata. Walkę o trofeum stoczyła w Czajkowskim z Sarą Takanashi, która ostatecznie ukończyła sezon na 2. miejscu. – Moje marzenie się spełniło. Bardzo się cieszę, że to się udało. Najbardziej stresowało mnie oczekiwanie na szczycie. Kiedy się udało wszyscy mnie wyściskali. To było emocjonalne – zrelacjonowała Słowenka, którą do triumfu poprowadził trener Zoran Zupancić. – Wiedziałem, że była do tego zdolna. Udało się osiągnąć to, czego chcieliśmy – dodał szkoleniowiec.

Wcześniej po Kryształową Kulę sięgała Sarah Handrickson, dwukrotnie Sara Takanashi, Daniela Iraschko-Stolz, dwukrotnie Takanashi oraz Maren Lundby, która triumfowała w dwóch poprzednich edycjach Pucharu Świata. W tym roku czołową trójkę uzupełniła wspominana Takanashi oraz Marita Kramer.

Źródło: /val202.rtvslo.si