Kubacki triumfuje w kwalifikacjach! Stoch trzeci! Sześciu Polaków w konkursie

Kubacki

Dawid Kubacki zwyciężył w kwalifikacjach przed noworocznym konkursem w Garmisch-Partenkirchen. Za jego plecami znaleźli się Ryoyu Kobayashi oraz Kamil Stoch. W zawodach wystąpi sześciu Biało-Czerwonych.

W treningach, które poprzedzały serię eliminacyjną, najlepiej prezentowali się Robert Johansson i Ryoyu Kobayashi. Dobre skoki oddawali także Junshiro Kobayashi, Anders Fannemel i Markus Eisenbichler. Najlepiej z Polaków wypadł Dawid Kubacki – zajął 2. i 4. miejsce.

Poniedziałkowe kwalifikacje rozpoczęły się z 17. platformy startowej. Większości zawodnikom towarzyszyły delikatne podmuchy wiatru z tyłu skoczni. Warunki najlepiej wykorzystał Dawid Kubacki, który zwyciężył w eliminacjach. Za jego plecami znaleźli się Ryoyu Kobayashi i Kamil Stoch. W czołówce uplasowali się także Markus Eisenbichler, Andreas Stjernen i Karl Geiger. Polacy zajęli następujące miejsca:

  • Maciej Kot – 52. lokata
  • Aleksander Zniszczoł – 40. lokata
  • Stefan Hula – 36. lokata
  • Jakub Wolny – 25. lokata
  • Piotr Żyła – 12. lokata
  • Kamil Stoch – 3. lokata
  • Dawid Kubacki – 1. lokata
MiejsceNumerImię i nazwiskoKrajOdległośćPunktacja
159Dawid Kubacki135.5138.1
269Ryoyu Kobayashi140.0137.6
367Kamil Stoch135.5136.4
457Markus Eisenbichler135.5134.4
547Andreas Stjernen 135.0133.5
666Karl Geiger133.5132.1
754Roman Koudelka132.5130.3
864Stephan Leyhe131.0130.2
960Timi Zajc131.0130.0
1049Anders Fannemel 132.0129.9
1165Johann Andre Forfang 130.0128.4
1262Robert Johansson 130.5128.3
1346Halvor Egner Granerud 133.0128.1
1368Piotr Żyła132.0128.1
1544David Siegel131.5126.9
1650Junshiro Kobayashi129.0126.4
1755Antti Aalto130.5125.7
1817Noriaki Kasai130.0125.4
1945Richard Freitag131.5125.1
2039Yukiya Sato128.0124.7
2126Constantin Schmid128.0124.6
2253Daniel Huber130.0124.0
2352Vladimir Zografski 128.0122.7
2440Michael Hayboeck127.0122.0
2543Naoki Nakamura129.0121.2
2648Jakub Wolny128.0120.8
2712Robin Pedersen 128.0118.2
284Martin Hamann126.5118.0
2958Andreas Wellinger127.0117.9
3024Alex Insam 125.0117.7
3061Stefan Kraft125.0117.7
3234Kevin Bickner 129.0116.8
3327Daiki Ito123.5115.4
3442Manuel Fettner123.5115.2
3533Daniel Andre Tande 126.5114.9
3622Anze Semenic124.0113.7
3736Stefan Hula124.0112.6
3851Killian Peier122.5112.3
3929Pius Paschke123.5112.2
402Felix Hoffmann122.5110.2
419Aleksander Zniszczoł124.0109.8
4135Simon Ammann124.0109.8
4363Jewgienij Klimow122.0109.5
4430Severin Freund123.0109.4
4532Philipp Aschenwald124.0109.3
4619Markus Schiffner123.0108.3
473Moritz Baer121.5108.1
4818Andreas Schuler122.5107.3
4923Roman Trofimow120.0105.8
5037Jernej Damjan118.0104.6
5113Eetu Nousiainen120.5103.3
5225Maciej Kot118.5103.2
5328Mackenzie Boyd-Clowes117.0100.1
541Justin Lisso118.599.5
5520Jarkko Maatta118.599.2
5611Sandro Hauswirth118.098.0
5721Cestmir Kozisek117.097.6
5841Viktor Polasek116.097.3
5915Siergiej Tkaczenko118.596.9
6031Lukas Hlava117.595.9
6138Peter Prevc112.594.8
628Maksim Sergiejew116.593.8
6314Jonathan Learoyd115.091.8
6456Domen Prevc120.587.2
657Sabirzhan Muminov112.585.6
666Casey Larson 110.582.4
6716Michaił Nazarow108.078.4
685Martti Nomme 106.075.6
6910Bor Pavlovcić91.037.7

Ciąg dalszy narciarskich emocji już jutro! O 14:00 rozpocznie się noworoczny konkurs w Ga-Pa. Czy doczekamy się zmiany na pozycji lidera Turnieju Czterech Skoczni?