Lahti za Rukę, Kytosaho z problemami wizowymi. Wieści z Finlandii po weekendzie w Ruce

niko kytosaho

Finowie nie chcą niczego stracić i planują zorganizować dodatkowe zawody, w zamian odwołanej rywalizacji w Ruce. Na problemy wizowe napotkał jeden z podopiecznych Lauriego Hakoli – Niko Kytosaho, który nie pojedzie do Niżnego Tagiłu.

Wolą wszystkich  jest staranie się, by odwołane zawody rozegrać w kraju, który stracił konkurs. Konkretne rozwiązania spróbujemy znaleźć w przyszłym tygodniu – powiedział Ismo Hämäläinen, dyrektor wykonawczy fińskiej federacji. Zastępcze zmagania mogłyby odbyć się w Lahti, dokąd Puchar Świata zawita w dniach 28.02 – 01.03. Przez odwołany konkurs, Finowie stracili 300 000 €. – I tak będziemy stratni. Zorganizowanie zawodów na Salpausselce pozwoli nam odzyskać 150 000 € – dodaje Hämäläinen.

Zobacz też: Podsumowanie weekendu w Ruce

Kolejnym problemem Finów jest brak wizy dla Niko Kytosaho. Do Rosji udadzą się jedynie Andreas Alamommo, Antti Aalto i Eetu Nousiainen. 19-latek, z powodu problemów wizowych, zamieni Puchar Świata w Niżnym Tagile na “kontynental” w Vikersund. Dołączą do niego Henri Kavilo oraz Jarkko Maatta.

na zdjęciu: Niko Kytosaho || Anna Nagel, www.skijumper.pl
źródło: Ilta Sanomat || Sportti.com