Latanie po godzinach

Chwila wolnego od treningów, to czas na inne przyjemności. Pora na kolejny news z kategorii “Co robią skoczkowie, kiedy nie muszą trenować?” Tym razem nie zjeżdżają na nartach…

Za co zawodnicy kochają skoki narciarskie? Najczęściej odpowiadają, że to wyczekiwany moment wolności i adrenalina, której nie sposób porównać z niczym innym. Uczucie przerażenia połączonego z ekscytacją. To podobno doświadczenia jedyne w swoim rodzaju.

Każda chwila w powietrzu jest dla nich nie tylko pracą. To wyczekiwane sekundy radości. Po latach treningów ten sport staje się dla skoczków uzależniający.

Nic więc dziwnego, że w podczas wolnych dni niektórzy zawodnicy próbują podobnych sportów. “Lot” to w tym przypadku słowo klucz..

Kilka dni temu Dawid Kubacki spotkał się z Arturem Kielakiem – pilotem, ale też skoczkiem spadochronowym. Panowie wspólnie odbyli lot szybowcem na terenie Aeroklubu ROW (Lotnisko Gotartowice) w Rybniku. Reprezezentant Polski opublikował nagranie z „głową w chmurach” na Instagramie.

Richard Freitag również postanowił trochę „polatać”. Wicemistrz minionego sezonu najwidoczniej bardzo stęsknił się za tym uczuciem. Zdecydował się bowiem na lot motolotnią! Zobaczcie wszystkie zdjęcia które umieścił na Instagramie.

Latanie jest najpiękniejsze! Mogę tylko polecić. […] To było niesamowite napisał później w internecie.

fot. Dawid Kubacki, Instagram