Lauri Hakola: “Antti Aalto pojawi się w czwartek na skoczni w Taivalkoski”

Antti Aalto

Drobna kontuzja wykluczyła Antti Aalto z pierwszych zawodów Pucharu Świata w Wiśle. Skoczek jest na dobrej drodze do odzyskania pełni sił. Wiele wskazuje na to, że zobaczymy go podczas zawodów w Ruce.

Zerwane dwa więzadła i jedno naderwane – diagnoza przyszła do nas szybko. Od razu wprowadziliśmy rehabilitację i ćwiczenia zastępcze. Antti codziennie wykonuje dwa treningi – powiedział Lauri Hakola w rozmowie z Yle Sports. – Do tej pory skoki były zastępowane imitacją lotu. W czwartek planujemy oddać pierwsze próby na obiekcie w Taivalkoski.

Żyjemy z dnia na dzień. Zobaczymy jak będzie wyglądała jego pewność siebie pod koniec tygodnie. Pomoże nam to planować udział w konkursach. Niczym się nie martwimy, sezon jest długi – dodaje trener Finów.

Zobacz też: Dmitrij Wasiljew wraca po kontuzji

Sytuację skomentował również kierownik kadry. Zauważył, że tego typu urazy przed początkiem sezonu nie są niczym dobrym. – Mam nadzieję, że kontuzja nie będzie miała większego wpływu na sezon. Hakola powiedział, że przed kontuzją Antti był w najlepszej formie fizycznej w historii.

Kontuzja Aalto doprowadziła do zmiany drużyny, która uda się do Wisły. Na inaugurujących zawodach pojawią się Andreas Alamommo, Niko Kytösaho, Jarkko Määttä i Eetu Nousiainen.

na zdjęciu: Antti Aalto || Anna Nagel, www.skijumper.pl