Lauri Hakola: “Nareszcie pojawiły się dobre skoki oddane podczas zawodów”

antti aalto

Antti Aalto zaliczył na Kulm najlepszy występ w tym sezonie. W sobotę skoczek z Finlandii zajął 6. miejsce, a w niedzielę był 11.

Gdyby nie przerwana druga seria zawodów, Aalto wskoczyłby do pierwszej dziesiątki również w niedzielę, kiedy to przed ostatnią trójką zawodników zajmował doskonałą – 5. pozycję. – Takie występy dodają pewności siebie – mówi zadowolony skoczek.

Najlepszy z fińskich skoczków ostatnich lat nie może być zadowolony z pierwszej części trwającego sezonu. Do występu na skoczni do lotów w Tauplitz zdobył zaledwie 38 oczek. Teraz ma ich 102, co przesunęło go na 30. pozycję w klasyfikacji generalnej. – Wreszcie pojawiły się dobre skoki w zawodach. Po stronie sprzętu również nastąpił krok w przód. Dobrą pracę wykonał Frederic Zoz – komplementuje trener, Lauri Hakola.

Teraz karuzela Pucharu Świata przenosi się do Rumunii, gdzie znajduje się najmniejsza w kalendarzu skocznia narciarska. – Nie sądzę, by przejście ze skoczni do lotów na skocznię normalną było problemem. W przeszłości bywało podobnie – komentuje 7. zawodnik klasyfikacji generalnej lotów narciarskich.