Lauri Hakola nowym trenerem Finów. Ciąg dalszy kryzysu skoczków

Lauri Hakola

Jeszcze w tym tygodniu Fiński Związek Narciarski ogłosi nowego szkoleniowca skoczków. Według portalu yle.fi ma nim zostać skoczek narciarski – Lauri Hakola.

Fiński Związek Narciarski do końca tygodnia powinien ogłosić, że nowym trenerem fińskim skoczków wybrano Lauri Hakola. Prawdopodobnie, pozostanie bez asystenta. W skład grupy szkoleniowej wejdą tylko najbardziej potrzebne osoby jak fizjoterapeuta, czy serwismen. Budżet z federacji ograniczono do około 300 tysięcy euro. To prawie 200 000 mniej niż w minionym sezonie. Treningi i zgrupowania ze względu na brak pieniędzy będą odbywały się w kraju.  Ma to również pomóc rozwijać lokalne kluby – Najważniejszą rzeczą jest, aby skupić się i inwestować w dobre, wysokiej jakości szkolenia w domu – powiedział trener.

Fińscy skoczkowie pod wodzą nowego szkoleniowca prawdopodobnie opuszczą LGP. Powodem są ograniczone środki i niski poziom sportowy, który trzeba szybko naprawić.

Obecnie, trwają jeszcze rozmowy z przyszłym selekcjonerem i negocjowane są warunki umowy. Lauri Hakola urodził się w 13 grudnia 1979 r. w fińskim Oulu. W Pucharze Świata wystąpił jedynie 10 razy. Punktował pięciokrotnie. Od 2007 roku nie występował w rozgrywkach międzynarodowych.

fot./inf. yle.fi || Andreas Mitter & Lauri Hakola