Lauri Hakola nowym trenerem Finów!

Finowie poznali już oficjalne nazwisko swojego nowego trenera. Lauri Hakola zawarł kontrakt z Fińskim Związkiem Narciarskim na 2 lata. 

Jak informowaliśmy pod koniec kwietnia, nowym trenerem Finlandii ma zostać były skoczek narciarski – Lauri Hakola. Fiński Związek Narciarski podał dziś oficjalny komunikat. Zastąpi on dotychczasowego szkoleniowca, Andreasa Mittera.

Jak poinformował Hakola, centrum przygotowań skoczków będzie w Kuopio. Oczekuje również szerszej współpracy z tamtejszą Akademią Sportu. –Centralizacja treningu, najlepiej pozwala wyszkolić trenerom grupę najważniejszych sportowców – komentuje szkoleniowiec.

Ogłoszono także składy grup szkoleniowych na przyszły sezon. Nowy trener postawił na młodych skoczków. W kadrze A znajdą się: Antti Aalto, Andreas Alamommo, Jarkko Määttä i Eetu Nousiainen. Najbardziej może zaskakiwać nieobecność Janne Ahonena w żadnej z grup.

Lauri Hakola urodził się w 1979 roku. Dziesięciokrotnie pojawiał się w Pucharze Świata, jednak nie osiągnął większych sukcesów. W wieku 27 lat zakończył karierę. Od 2016 roku był współpracownikiem Andreasa Mittera i drugim trenerem w skokach narciarskich.

 

Fot. Jussi Nukari / Lehtikuva