Leyhe pozazdrościł Stochowi

Stephan Leyhe

Kilka dni temu, Stephan Leyhe spotkał się z fanami w rodzinnych stronach. Reprezentant Niemiec w skokach narciarskich zdobył w lutym tego roku srebrny medal olimpijski w konkursie drużynowym. Z tej okazji władze Willingen uhonorowały skoczka w szczególny sposób… 

Stephan Leyhe jeszcze niedawno wypoczywał z daleka od domu i “ładował baterie” w słonecznym Dubaju. Po krótkim urlopie wrócił do Niemiec. Oprócz spędzania czasu w rodzinnym gronie, skoczek spotkał się z kibicami oraz przedstawicielami gminy Willingen.

Zawodnika przywitało grono ponad 500 fanów i gości. Nie obyło się bez gratulacji i słów uznania – Stephan wraz z kolegami zdobył w tym roku srebrny medal olimpijski w konkursie drużynowym. Aby uczcić sukces sportowca, burmistrz Willingen – Thomas Trachte – w imieniu własnym i mieszkańców, podziękował mu w wyjątkowy sposób.

Ten srebrny medal jest czymś wyjątkowym, dlatego długo zastanawialiśmy się, jak możemy docenić to wielkie osiągnięcie […]  mówił przedstawiciel gminy.

Dzięki wsparciu Deutsche Post udało się stworzyć znaczek pocztowy z wizerunkiem srebrnego medalisty, o wartości 70 centów.

Pomysł został zrealizowany w zaledwie 10 dni, specjalnie na wspólne świętowanie z reprezentantem Niemiec. Jeszcze podczas spotkania z kibicami sprzedano ponad 1000 znaczków. Lista zamówień jest bardzo długa.

Przypomnijmy, że najlepszy polski skoczek – Kamil Stoch, również został uhonorowany w ten sposób. Poczta Polska wydała limitowaną edycję znaczków pocztowych z mistrzem olimpijskim, która jest dostępna w sprzedaży od 14 kwietnia. 

źródło: www.wlz-online.de