LGP Hakuba 2018. Biegun ostatni na treningach

Yukiya Sato, Oslo 2018

W ten weekend europejskie skocznie „odpoczywają”. Zawodnicy przenieśli się do Japonii, gdzie odbyły się dzisiaj trzy serie treningowe. Polacy zaprezentowali się na nich gorzej niż przeciętnie.

W czwartek, na skoczni w Hakubie, odbyć się miały kwalifikacje. Te zostały jednak odwołane – na zawody zgłoszono jedynie 41 zawodników. Polskę reprezentowało dwóch zawodników – Andrzej Stękała i Krzysztof Biegun, którzy pozostają poza systemem szkoleniowym PZN. O nietypowym składzie Biało-Czerwonych na azjatyckie zawody, informował trener Maciusiak podczas minionego weekendu.

Już na początku tego tygodnia wiadome było, że LGP Hakuba 2018 będzie nietypowe. W Japonii zaprezentują się bowiem skoczkowie z zaplecza pierwszej ligi. Wyjątek stanowią jedynie reprezentanci gospodarzy, Szwajcarii (Deschwanden, Peier) oraz Rosji (Klimow, Korniłow, Nazarow, Wassiljew).

Dzisiejsze serie treningowe wygrywali:

  1. Yukiya Sato
  2. Shohei Tochimoto
  3. Jewgienij Klimow

Dobre skoki zaprezentowali również Ryoyu oraz Junshiro Kobayashi, Daniel Huber, Kevin Bickner oraz Gregor Deschwanden. W treningach nie zobaczyliśmy legendy japońskich skoków – Noriakiego Kasai. 46-letni zawodnik nie został zgłoszony do konkursu.

Słabe skoki oddali reprezentanci Biało- Czerwonych. Krzysztof Biegun trzykrotnie lądował na ostatnim miejscu w stawce. W żadnym ze skoków nie przekroczył granicy 100 metrów. Andrzej Stękała plasował się na 37, 30 i 34 lokacie.

Zobacz pełne wyniki treningu przed LGP Hakuba 2018

Początek pierwszej serii konkursowej już jutro o 11:30. Na starcie zobaczymy 41 zawodników!