LGP Hakuba: Polacy w czołówce treningów. Kobayashi i Ammann najlepsi

ryoyu kobayashi

Ryoyu Kobayashi i Simon Ammann zaprezentowali się najlepiej podczas trzech serii treningowych, które poprzedzają zmagania w Hakubie. Wysokie lokaty zajmowali także podopieczni Macieja Maciusiaka.

Na liście startowej zawodów LGP Hakuba znalazło się 46 zawodników. W związku z tym, w miejsce kwalifikacji, rozegrana została dodatkowa – trzecia seria treningowa. W pierwszej z nich, na starcie nie zobaczyliśmy gospodarzy – Ryoyu Kobayashiego oraz Daiki Ito. Najlepiej zaprezentował się Simon Ammann. Tuż za nim uplasował się najlepszy z Biało-Czerwonych – Klemens Murańka. Czołową trójkę uzupełnił Yumu Harada. Kolejną lokatę zajął Paweł Wąsek. W TOP10 znalazł się także Andrzej Stękała (7. pozycja). 20. był Kacper Juroszek, a 31. Aleksander Zniszczoł.

Drugą serię treningową zdominowali bracia Kobayashi. Pierwszy był Ryoyu, a za jego plecami znalazł się Junshiro. Czołową trójkę uzupełnił najlepszy z Polaków – Klemens Murańka. Pozostali Biało-Czerwoni zajęli następujące lokaty:

6. Andrzej Stękała
13. Paweł Wąsek
14. Aleksander Zniszczoł
32. Kacper Juroszek

W trzecim treningu również najlepiej zaprezentował się Ryoyu Kobayashi. Za jego plecami znaleźli się Amerykanin Kevin Bickner oraz Rosjanin Jewgienij Klimow. Najlepszy z Polaków – Andrzej Stękała – zajął 5. miejsce. Pozostali Polacy uplasowali się na następujących lokatach:

10. Klemens Murańka
26. Aleksander Zniszczoł
29. Paweł Wąsek
39. Kacper Juroszek

Zobacz też: Pełne rezultaty czwartkowych treningów

Piątkowy oraz sobotni konkurs LGP Hakuba zaplanowano na 11:30. Zmagania poprzedzi seria próbna (10:30)

Ryoyu Kobayashi || Anna Nagel, www.skijumper.pl