LGP Klingenthal 2018. Stephan Leyhe najlepszy w kwalifikacjach

Stephan Leyhe

Stephan Leyhe triumfował podczas kwalifikacji do ostatniego konkursu sezonu LGP Klingenthal 2018. Za jego plecami znaleźli się Jewgienij Klimow Ryoyu Kobayashi. W środę, na skoczni zobaczymy pięciu Polaków.

Do kwalifikacji LGP Klingenthal 2018 zgłoszonych zostało 69 zawodników. Eliminacje poprzedzone zostały dwiema seriami treningowymi. W pierwszej, najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch (141,5 m). Za jego plecami znaleźli się Zak Mogel (141 m) oraz Stephan Leyhe (145,5 m). Następne miejsca zajęli: powracający do rywalizacji Daniel Andre Tande, Richard Freitag oraz Dawid Kubacki.

W drugiej serii treningowej, Orzeł z Zębu wylądował na 26. lokacie. Zwyciężył Norweg Andreas Stjernen. Kolejne miejsca zajęli Piotr Żyła i Stephan Leyhe. W obu treningach, poniżej oczekiwań zaprezentowali się Jakub Wolny (39. i 50. miejsce) oraz Stefan Hula (33. i 31. miejsce).

Podczas wtorkowych kwalifikacji, najlepiej zaprezentował się Stephan Leyhe. Czołową trójkę uzupełnili Jewgienij Klimow oraz Ryoyu Kobayashi. W TOP6 znaleźli się również: Richard Freitag, Dawid Kubacki oraz Jakub Wolny. Pozostali podopieczni Stefana Horngachera zajęli następujące lokaty:

  • Kamil Stoch – 47. lokata
  • Piotr Żyła – 23. lokata
  • Stefan Hula – 56. lokata
  • Maciej Kot – 32. lokata

Po długim czasie, do rywalizacji wrócili czołowi zawodnicy reprezentacji Norwegii. Wraz z nimi, tradycyjne już, dyskwalifikacje skoczków tego kraju za niepoprawny kombinezon. Los ten spotkał m.in. Roberta Johanssona i Daniela Andre Tande. W rozgrywaniu kwalifikacji przeszkadzały warunki pogodowe. Stąd też, jury było zmuszane do zmiany platformy startowej.

Finałowy konkurs LGP 2018 już jutro. Początek środowego konkursu mężczyzn zaplanowano na 14:15. Panie rozpoczną rywalizację wcześniej – o 11:00.