LGP WISŁA 2018. Kamil Stoch triumfuje w konkursie indywidualnym! Żyła drugi!

Kamil Stoch odniósł zwycięstwo podczas niedzielnego konkursu indywidualnego. Podium uzupełnili Piotr Żyła oraz Halvor Egner Granerud. W rywalizacji punktowało 9 Polaków.

Po skokach na 132 oraz 126,5 metra, Kamil Stoch nie miał sobie równych w dzisiejszych zawodach. Nad drugim Piotrem Żyłą miał 8,3 punkta przewagi. Ostatnie miejsce na podium zajął Halvor Egner Granerud. Pozostali Biało-Czerwoni zajęli następujące lokaty:

  • Dawid Kubacki – 4. miejsce
  • Maciej Kot – 11. miejsce
  • Stefan Hula – 19. miejsce
  • Jakub Wolny – 12. miejsce
  • Tomasz Pilch – 17. miejsce
  • Przemysław Kantyka – 21. miejsce
  • Aleksander Zniszczoł – 25. miejscje
  • Andrzej Stękała – 50. miejsce
  • Paweł Wąsek – 39. miejsce
Lp.Imię i nazwiskoKrajOdległość 1 (m)Odległość 2 (m)Punktacja
1Kamil StochPolska132,0126,5280.6
2Piotr ŻyłaPolska130,5126,5272.3
3Halvor Egner GranerudNorwegia125,5129,0267.0
4Dawid KubackiPolska126,0127,5266.8
5Kilian PeierSzwajcaria129,5125,5264.7
6Junshiro KobayashiJaponia127,5126,0263.8
7Karl GeigerNiemcy126,5125,5262.2
8Robert JohanssonNorwegia123,5127,0260.5
9Timi ZajcSłowenia124,5126,0258.8
10Stefan KraftAustria122,0126,5256.2
11Maciej KotPolska124,5125,5255.3
12Jakub WolnyPolska124,0125,5253.3
13Naoki NakamuraJaponia124,0127,0250.8
13Roman KoudelkaCzechy129,0125,0250.8
15Andreas KoflerAustria127,5122,5249.8
16Marius LindvikNorwegia124,0123,0248.4
17Tomasz PilchPolska127,0123,0247.7
18Richard FreitagNiemcy120,0123,0243.3
19Stefan HulaPolska122,5120,0242.2
20Yukiya SatoJaponia120,0123,0240.6
21Przemysław KantykaPolska125,0119,0239.6
22Johann Andre ForfangNorwegia119,5124,5237.2
22Alex InsamWłochy125,0119,5237.2
24Gregor DeschwandenSzwajcaria122,0122,0235.6
25Aleksander ZniszczołPolska124,0117,5232.4
26Bor PavlovcićSłowenia120,0119,0231.8
27Andreas WellingerNiemcy117,5118,5229.2
28Anders FannemelNorwegia121,5115,5226.7
29Stephan LeyheNiemcy121,5115,5224.4
30Anze LanisekSłowenia122,0113,0219.2
31Jarkko MaataFinlandia121,0112.1
32Pius PaschkeNiemcy120,5112.0
33Daniel HuberAustria119,0110.6
34Gregor SchlierenzauerAustria119,5110.5
35Tomaz NaglićSłowenia119,0110.2
36Tilen BartolSłowenia118,0110.0
37Domen PrevcSłowenia118,5109.6
38Yumu HaradaJaponia119,0108.7
39Paweł WąsekPolska119,5107.2
40Michael HayboeckAustria117,5106.3
41Andreas SchulerSzwajcaria119,5105.8
42Kevin MaltsevEstonia119,5105.1
43Sondre RingenNorwegia118,5105.0
44Lukas HlavaCzechy117,0104.7
45Anze SemenicSłowenia116,0102.9
46Federico CeconWłochy118,0102.2
47Luca EgloffSzwajcaria115,599.4
48Antti AaltoFinlandia113,598.7
49Cestmir KozisekCzechy112,095.6
50Andrzej StękałaPolska110,588.2

Niedzielne popołudnie przywitało zawodników oraz fanów skoków narciarskich deszczową pogodą. Ta poprawiła się około godzinę przed planowanym rozpoczęciem serii próbnej. Zwyciężył w niej Kamil Stoch. Za jego plecami znaleźli się Johann Andre Forfang oraz Timi Zajc.

Kolejnym przystankiem LGP jest Hinterzarten (HS108), gdzie w dniach 27-28.07 odbędą się konkursy pań i panów. Kwalifikacje do konkursu mężczyzn zaplanowano na piątek (27.07), na godzinę 19:00.

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl