LGP Zakopane: Dawid Kubacki najlepszy w treningach

dawid kubacki

Dawid Kubacki wygrał oba treningi przed kwalifikacjami do konkursu LGP w Zakopanem. W drugim treningu triumfatorem był również Johann Andre Forfang, który uzbierał tę samą ilość punktów co Polak. Dobrze spisali się także Kamil Stoch i Piotr Żyła. Kwalifikacje rozpoczną się kilka minut po godzinie 16.30.

W pierwszym treningu przed kwalifikacjami do konkursu Letniej Grand Prix w Zakopanem triumfował Dawid Kubacki. Tuż za nim w klasyfikacji końcowej uplasowali się Kamil Stoch i Naoki Nakamura.

W czołowej szóstce znaleźli się również Timi Zajc, Marius Lindvik i Thomas Aasen Markeng. Top10 uzupełnili Johann Andre Forfang, Robin Pedersen, Jewgienij Klimow i Piotr Żyła. Pozostali Polacy spisali się poniżej oczekiwań. Maciej Kot był 21., Aleksander Zniszczoł 29., Stefan Hula 44., a Jakub Wolny 45.

W drugiej serii treningowej Dawid Kubacki wygrał ex aquo z Johannem Andre Forfangiem. Na trzecim miejscu znalazł się Piotr Żyła. Czołową szóstkę uzupełnili Jewgienij Klimow, Marius Lindvik, oraz ex aquo Junshiro Kobayashi i Halvor Egner Granerud. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Richard Freitag, Kamil Stoch i Jakub Wolny. Podobnie jak wcześniej zaprezentowali się pozostali Polacy. Maciej Kot był 24., Stefan Hula 30., a Aleksander Zniszczoł 43.